Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 milyon gencin beklediği YGS yarın açıklanıyor

2 milyon 178 bin 563 adayın başvurduğu ve hatalı sorular iddiası tartışılan YGS sonuçları yarın açıklanıyor. 150 puan barajını aşanlar önlisans programlarını tercih edecek, 180 ve üzerinde puan alanlar ise LYS’lere girme hakkı kazanacak.

Giriş Tarihi: 24.3.2016 07:45
2 milyon gencin beklediği YGS yarın açıklanıyor

Üniversiteye geçişin ilk aşaması olan ve 2 milyondan fazla öğrencinin merakla beklediği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları yarın açıklanıyor. Adayların da uzmanların da geçmiş iki yılla kıyasladıklarında "Kolay" diye niteledikleri sınavla ilgili "hatalı" olduğu iddia edilen sorular vardı ancak bu sorulara ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz 13 Mart'ta yapılan YGS'ye 2 milyon 178 bin 563 aday başvurdu. Güvenlik gerekçesiyle Şırnak'ta sınav yapılamadı. Bu ilde sınava girecek 7 bin 593 öğrenci başka illerde YGS'ye katıldı.

Habertürk'ün haberine göre YGS'de adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

Bu yıl YGS'nin ilk barajı olan ve geçenlerin önlisans ve açıköğretim programlarıyla özel yetenek sınavlarına girmelerini sağlayan 140 puan barajı 150'ye çıkarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 milyon gencin beklediği YGS yarın açıklanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN