2016 sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2016-) sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar, ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenilebilecek.

Giriş Tarihi: 25.3.2016 08:37 Güncelleme Tarihi: 25.3.2016 15:56
2016 YGS sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM, 13 Mart 2016'da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2016-) sonuçlarını açıkladı.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

13 Mart Pazar günü Türkiye genelinde gerçekleştirilen, üniversiteye girmek isteyen adaylar için ilk aşama olan açıklandı. Üniversite adayları sonuçlarına, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden, SMS veya ÖSYM Mobil uygulaması ile ulaşabilecek.

YGS sonuçları açıklandı

YGS SINAV SONUÇLARINDAN ÖNCE ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir, "13 Mart 2016'da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (2016-YGS) ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi.

ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15'inci soru ile fen bilimleri testindeki 9'uncu sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7'nci sorunun 'A' olarak girilmiş cevabının 'D' olarak değiştirilmesine karar verildi" dedi. İptal edilen sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme yapılacak.

'YÖK BAŞARI SIRASI SİHİRBAZI' AÇILDI

LYS BAŞVURULARI 1 NİSAN'DA BAŞLIYOR!

Adaylar YGS' de 150 baraj puanını geçtiklerinde ise iki yıllık ön lisans ve açık öğretim fakültelerini tercih edebilecekler.

YGS'ye giren adayların LYS'ye başvuruda bulunabilmeleri için taban baraj puanı ise 180. YGS puan türlerindeki puanlardan en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS'lere başvurabilecek. LYS'lere başvurular, 1-14 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak.

YGS SINAV SONUÇLARI NASIL HESAPLANACAK?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016 YGS sınav sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN