Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İBA uluslararası öğrenci akademisi başlıyor

İstanbul Bilimler Akademisi (İBA)'nın Türkiye’de yükseköğrenim gören uluslararası öğrenciler için hazırladığıUluslararası Öğrenci Akademisi2 Nisan 2016 Cumartesi günü başlıyor.

Giriş Tarihi: 28.3.2016 12:45 Güncelleme Tarihi: 28.3.2016 12:46

Program, Balkanlar'dan Ortadoğu'ya, Orta Asya'dan Afrika'ya uzanan geniş coğrafyada pek çok ülkeden yüzlerce öğrenciye kapılarını açacak.

İstanbul Bilimler Akademisi, 2014'te başlattığı Uluslararası Öğrenci Akademisi'nin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek. Yurtdışı öğrencilere yönelik olan program, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve GENÇ Derneği'nin iştiraki ile düzenlenecek.

Programda, ülkemizde yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesi, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulması, bu çerçevede öğrencilerin akademik ve mesleki donanımlarının artırılması, ayrıca sivil toplum bilinci ve organizasyon kabiliyetinin kazandırılması, sosyal sorumluluk ve sosyal farkındalığın oluşturulması hedefleniyor.

İlk Dönemi 2 Nisan – 28 Mayıs 2016tarihleri arasında ikinci dönemi ise 1 Eylül-30 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek program, edebiyattan tarihe, siyasetten ekonomiye, sosyolojiden tarihe , felsefeden psikolojiye geniş bir düşünce yelpazesine uzanıyor.

Toplam 20 hafta sürecek programda seminerler, atölye çalışmaları, tematik geziler ve akademik danışmanlıktan oluşan çok renkli, yoğun ve zengin bir eğitim imkanı sunulacak.

Programa Türkiye'nin farklı üniversitelerinden alanında uzman pek çok akademisyen destek veriyor.Hem lisans hem de lisansüstü öğrencilerine hitap eden programa Türkiyeli öğrenciler de başvurabilir.

Katılan öğrencilere, YTB Türkiye Bursları ve İstanbul Bilimler Akademisi Vakfı tarafından sertifika verilecek.

Programa son başvuru tarihi 31 Mart 2016. Başvuru ve detaylı bilgi için www.ibav.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İBA uluslararası öğrenci akademisi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN