Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çarıkçı: Tehlikenin farkında değiliz

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin yeni rektörü Çarıkçı yükseköğretimde Paralel Yapı’yla yeterince mücadele edilmediğini belirterek “Cemaat mensubu olmak bu üniversitede kadro nedeniydi” dedi

Giriş Tarihi: 30.3.2016
Çarıkçı: Tehlikenin farkında değiliz
Süleyman Demirel Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Hüseyin İlker Çarıkçı, Paralel Yapı'yla mücadele başlamadan önce kurumun cemaat yuvası olduğunu söyledi. Çarıkçı "Bu yapı her üniversitede olduğu gibi kendi üniversitemde de büyük bir sıkıntıydı, seçim sürecine girerken de en büyük itiraz edilen nokta buydu. Cemaat mensubu olmak bu üniversitede kadro alma nedeniydi. Cemaate mensup olmak bu üniversitede yüksek lisans programlarına giriş anahtarıydı. Dolayısıyla kurumlara çok büyük zarar verdi. İnsanların adalet duygusunu, toplumsal huzuru, barışı yok etti ve hasarda hala devam ediyor. İnşallah bu zarar zamanla geçecek çok kolay olmayacak. Benim üniversitemde de böyle bütün üniversitelerde de böyle" dedi.

YETERİNCE MÜCADELE YOK
Paralel yapılanmaya karşı meslektaşlarını ve üniversite yönetimlerini uyaran Çarıkçı, "Paralelle mücadelede duyarlılığın çok yaygın olduğunu düşünmüyorum. Yakında rektörlük seçimleri de olacak. Biz bunu geçen yıl yaşadık. Yeni tecrübe edecek olan arkadaşlarımız, yeni rektörler, dekanlar atanacak. Tehlikenin farkında olmadığımızı düşünüyorum. Kendi ülkelerinin menfaati için bu insanlarla çalışmamaları gerekir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarıkçı: Tehlikenin farkında değiliz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN