Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerin sözlü sınavları 8 Nisan'da tamamlanacak

Milli Eğitim Bakanlığının, geçen yılın şubat ayında ataması yapılan 14 bin öğretmen adayına yönelik ilk kez uygulamaya koyduğu "sözlü sınavlar" 81 ilde sürüyor.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 11:56 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 11:57
Aday öğretmenlerin sözlü sınavları 8 Nisan'da tamamlanacak

Milli Eğitim Bakanlığının (), geçen yılın şubat ayında atamasını yaptığı 14 bin öğretmen adayına yönelik ilk kez uygulamaya koyduğu "sözlü sınavlar" 81 ilde sürüyor.

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, yaptığı açıklamada, yazılı sınavların 19 Mart'ta 81 ilde gerçekleştirildiğini, sözlü sınavların da 21 Mart'ta başlatıldığını belirterek, "lerimizin illerde kurulan 99 komisyonda sözlü sınavları devam ediyor. Sadece 'ta, devam eden terör operasyonları nedeniyle sözlü sınav yapılmıyor. Buradaki öğretmenlerimizi Cizre'de sözlü sınava alıyoruz" dedi.

Sonuçlar 18 Nisan'da açıklanacak

Kurt, "Öğretmen adaylarımızın 8 Nisan'da sözlü sınavları tamamlanacak, 11 Nisan'da mülakat sonuçları açıklanacak, sınava itirazlar ise 15 Nisan'a kadar alınacak. Herhangi bir mazeretten dolayı sözlü sınava giremeyen adayların da bu tarihlerde sınava alınarak mağduriyetleri giderilecek. Yazılı ve sözlü sınav sonuçlarını, 18 Nisan'da açıklamayı düşünüyoruz." bilgisini verdi.

Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, geçen yıl ataması yapılan 35 bin öğretmen adayının bu yılın ekim ayında, yazılı daha sonra da sözlü sınava alınacaklarını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aday öğretmenlerin sözlü sınavları 8 Nisan'da tamamlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN