Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TUS sınav sonuçları

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı İlkbahar Dönemi bugün yapıldı. Peki 2016 TUS ne açıklanacak? Binlerce adayın girdiği sınav hakkında detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 11.4.2016 11:08
TUS sınav sonuçları

2016 yılı İlkbahar Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı(TUS) bugün saat 9.30'da başladı. Peki TUS ne açıklanacak? TUS sonuçlarını nereden öğrenebilirim? 2016 İlkbahar Dönemi TUS ile ilgili detayları haberimizden inceleyebilir, sınav sonuçları hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz...

TUS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı(TUS), "Temel Tıp Bilimleri" sınavıyla bugün saat 9.30'da başladı. Öğleden sonraki oturumda ise "Klinik Tıp Bilimleri" sınavı uygulanacak. 14.30'da başlayacak olan Klinik Tıp Bilimleri Sınavı da 150 dakika sürecek.

10 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen 2016 İlkbahar Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden 28 Nisan Perşembe günü duyurulacak.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçları ÖSYM tarafından internet aracılığıyla ilan edildikten sonra K veya T puanı 45 ve üzeri puan alan adaylar internet üzerinden tercih bildiriminde bulunacaklardır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TUS sınav sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN