Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4/B'Lİ sözleşmeli uzman alacak

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere sözleşmeli uzman alacak.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 11:01 Güncelleme Tarihi: 15.4.2016 11:15
YÖK 4/B'Lİ sözleşmeli uzman alacak

Yükseköğretim Kurulu'ndan () yapılan açıklamaya göre, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere sözleşmeli uzman alınacak.

Alım yapılacak her bir unvan için, boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar aday başvuru yapabilecek. Adaylar YÖK tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yerleştirilecek.

Başvuru için, Devlet Memurları Kanununun 48 maddesinde yazılı genel koşulları taşımak ve 35 yaşından gün almamış olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da en az iki yıl askerlik ile ilkisi bulunmamak şartları bulunuyor.

4 uzman pozisyonu için istenen şartlar şu şekilde:

"Dört yıllık eğitim veren fakültelerin lisans programlarından mezun olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

İngilizce dilinden KPDS, YDS'den veya dengi uluslararası geçerliliği bulunan ve YÖK tarafından kabul edilen belgelerden en az (B) düzeyinde puan almış olmak.

Eş zamanlı çeviri yapabilecek düzeyde yabancı dil (İngilizce) yeterliliğine sahip olmak."

Başvuracak adaylar, başvuru formu, Lisans diploması veya belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, Yabancı Dil Bilgisi seviyesini gösteren YDS, KPDS veya Yükseköğretim Kurulu tarafından buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği olan sınav sonuç belgesi, Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belgelerini edinecek.

Başvurular ilan tarihinden itibaren "www.yok.gov.tr" sitesinde bulunan iş başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasından sonra fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle yapılacak. Adaylar istenen belgelerle birlikte başvuru formunu ilanın ulusal basında yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na (Personel Dairesi Başkanlığı) şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığa ulaşacak şekilde posta yolu veya kargo ile yapacak.

SONUÇLAR

Başvuruların incelenmesi sonucunda geçerli başvuruda bulunan adaylardan, 2014 KPSSP3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, sınav yeri ve tarihi "www.yok.gov.tr" sitesinde ilan edilecek. Ayrıca adaylara yazılı bildirim ve tebligat yapılmayacak.

DEĞERLENDİRME

Sözlü sınavda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 tam puan alınması zorunlu tutulurken, adaylar nihai nihai başarı derecelerine göre sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar aday alınacak.

Uzman kadrosu için sınav konuları, deneyim istenen pozisyonlar için belirtilen alanla ilgili olacak. Sözlü mülakat sonuçları sınavın bitiminden itibaren üç gün içerisinde www.yok.gov.tr sitesinde ilan edilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖK 4/B'Lİ sözleşmeli uzman alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN