ile ilgili en güzel 23 Nisan şiirleri

'ın yaklaşmasıyla beraber 23 Nisan ile ilgili şiirler daha çok aranmaya başladı. Bizde sizler için 23 nisan ile ilgili şiirleri aradık ve en güzellerini bir araya getirdik. İşte kısa, uzun, 1,2,3,4 kıtalık 23 nisan şiirleri...

Giriş Tarihi: 18.4.2016 10:07 Güncelleme Tarihi: 18.4.2016 15:50
23 Nisan ile ilgili en güzel 23 Nisan şiirleri
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, `nin 1920 günü kurulmasının onuruna, TBMM tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün Dünya çocuklarına ithaf edilen, her yıl 23 Nisan günü kutlanan, Türkiye`nin milli bayramıdır. 23 Nisan, TBMM`nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü olduğu için ulusal egemenlik açısından da önemli bir anlam taşır.

23 NİSAN ŞİİRLERİ İÇİN TIKLAYIN!
23 Nisan hakkında;
23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. `ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram şenliklerine yabancı uluslların çocukları da katılır. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. "Bugünün küçükleri yarının büyükleridir." diyen Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisan`da yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisan`da bütün Türkiye bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşÂmalar yaparlar, şiirler okurlar.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI NEDEN KUTLUYORUZ?
23 NİSAN'DA OKULLAR TATİL Mİ? İŞTE CEVABI...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
23 Nisan ile ilgili en güzel 23 Nisan şiirleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN