Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya Bakım, Onarım, Boyama Eğitim Modülü açılacak

Valisi Vahdettin Özkan, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) Avrupa Havacılık Güvenlik Teşkilatı'ndan (EASA) 333 bin 600 luk hibe desteği aldığını ve bununla ' Bakım, Onarım, Boyama Eğitim Modülü' oluşturulacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 21.4.2016 12:03 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 12:06
Isparta'ya Uçak Bakım, Onarım, Boyama Eğitim Modülü açılacak

Valisi Vahdettin Özkan, Keçiborlu Kaymakamı Osman Dölek, Rektörü Prof. Dr. , Keçiborlu Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile birlikte Keçiborlu İlçesi'nde yapımı süren Sivil Havacılık Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Burada açıklama yapan Vali Özkan, 2016 ve 2023 vizyonu kapsamında 'Sivil Havacılık Kümelenmesi' ile ilgili çalıştıklarını söyledi. BAKA'nın EASA'dan 333 bin 600 hibe desteğiyle ' Bakım, Onarım, Boyama Eğitimi Modülü'nün açılacağı müjdesini veren Vali Özkan, "Altyapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. İnsan kaynakları havuzu kurmaya gayret ediyoruz. Sivil Havacılık Kümelenmesi ile ilgili üniversite- sanayi işbirliğinin iyi tesis edilmesi için çalışıyoruz. Bütün kurumlar, birimler ve sektörler arasında interaktif ortamda bir bağ kuruyoruz" dedi.

Şu ana kadar bu konuda önemli mesafelerin aşıldığını vurgulayan Vali Özkan, "BAKA proje hazırlamıştı. EASA, 333 bin 600 euro kaynak getirdi. Bu kaynak ile yüksek nitelikli istihdama dönük eğitim programları açılacak. Eğitim sonunda piyasada çok aranan insan kaynakları potansiyelini oluşturacağız. Bu sevinci de yönetim kurulu üyeleri ile birlikte halkımız ile paylaşmak istedik. SDÜ'de biliyorsunuz 4 yıllık lisans eğitimi verecek Havacılık Yüksekokulu açılmasına onay verildi" diye konuştu.

2016- 2017 eğitim öğretim döneminde Keçiborlu'da Sivil Havacılık Lisesi açılacağının müjdesini veren Vali Özkan, şöyle dedi:

"Tüm bu çalışmalar Sivil Havacılık Kümelenme faaliyetlerini çok daha nitelikli hale getirecektir. Tüm donanımlar hem ülkemize hem uluslararası düzeyde artı değerler üretebilecek bir lokasyon olacaktır. Isparta, sivil havacılıkta global çapta bir lokasyon haline gelecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'ya Uçak Bakım, Onarım, Boyama Eğitim Modülü açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN