Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SDÜ'de 'Dijital ' konferansı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) ' ile Sanat İlişkisi ve Dijital ya Doğru Bir Dönüşüm' konferansı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 22.4.2016 14:12

SDÜ Tekstil ve El Sanatları Tasarım Araştırma ve Uygulama (TESAUM) tarafından 114K030 nolu 'Kişiye Özel Tasarımında Dijital Baskı Tasarım Süreci' konulu TÜBİTAK 3001 Projesi kapsamında ' ile Sanat İlişkisi ve Dijital Modaya Doğru Bir Dönüşüm' adlı konferans düzenlendi. SDÜ Prof. Dr. Hasan Gürbüz Bilgi Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa, Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Safiye Sarı konuşmacı olarak katıldı.

Dijital modanın kumaş uygulamasında su kullanılmadığı için çevre dostu olduğunu söyleyen Yard. Doç. Dr. Safiye Sarı, "Dijital teknolojilerde yer alan tam renk basma özelliği, her ölçüde ayrıntılı tasarım imkanı, tekrar ya da tekrar etmeyen desen öğeleri ve işlenmiş baskılar tasarımcılar için yaratıcı fırsatların kapısını açmıştır" dedi.

Konferansın sonunda Güzel Sanatlar Fakültesi Dijital Tekstil Tasarım Atölyesi'nde workshop gösterimi yapıldı.Kaynak: DHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SDÜ'de 'Dijital Moda' konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN