Suriyeli öğrencilere 20 bin tablet

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde eğitim gören Suriyeli öğrencilere, İnsani Yardım Vakfı (İHH), İslam Birliği Teşkilatı Başkanlığı ve Katar EİD Kurumu tarafından 20 bin adet tablet dağıtılacak.

Giriş Tarihi: 23.4.2016 12:20
Suriyeli öğrencilere 20 bin tablet

Toplam 18 okulda öğrenim gören 16 bin Suriyeli öğrencinin bulunduğu Reyhanlı'da şu ana kadar seçtikleri 9 pilot okulda 2 bin tablet dağıtan vakıflar, projenin protokolünü Antakya Ottoman Otel'de düzenlenen törenle imzaladı.

Düzenlenen törene İHH Genel Başkanı Bülent , İslam birliği Teşkilatı Başkanı Abdülaziz Al Thani ve Katar EİD Kurumu Başkanı Ali Sveydi katıldı. İslam Birliği Teşkilatı Katar Başkanı Abdullaziz El Thani, yaptığı kouşmada Suriyelilerin eğitimini önemsediklerini belirterek "Bu proje Suriyeli kardeşlerimiz için yapılması gereken bizim boynumuzun borcu olan bir projedir. Ve biz müslümanlar olarak tek vücut gibiyiz. Online ve uzaktan eğitim insanların eğitimi için çok önemli bir olaydır" dedi.

Katar EİD Kurum Başkanı Ali Sveydi de tablet uygulamasının öğrenciler için faydalı olacağını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Suriyeli çocuklar tarafından hazırlanan müzikli oyunlar sergilenerek katılımcılara çiçek verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli öğrencilere 20 bin tablet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN