Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG’da son 3 gün

Liseye giriş sınavı 27-28 Nisan’da 6 dersten yapılacak. Bakanlık yetkilileri bu yılki sınavda öğrencilerin sürpriz sorularla karşılaşmayacağını belirtiyor

Giriş Tarihi: 24.4.2016
TEOG’da son 3 gün
1 milyon 174 bin 427 sekizinci sınıf öğrencisinin iyi bir liseye girebilmek için ter dökeceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarında son maratona gelindi. Sınavlar 27-28 Nisan tarihlerinde 6 dersten yapılacak. Sorular ağırlıklı olarak ikinci dönem konularından gelecek. Bakanlık yetkilileri bu yılki sınavda öğrencilerin sürpriz sorularla karşılaşmayacağını belirtiyor. Hatalı sorunun çıkmaması için soru hazırlayan öğretmen sayısı bu yıl artırıldı. Sorular 84 öğretmen tarafından hazırlandı. Daha önce 70 öğretmen soru hazırlıyordu. Sorular tarafından kontrol edildikten sonra hata taraması için akademisyenlerden oluşan bir heyete de gönderildi.

AĞIRLIK 2. DÖNEMDEN
Öğrencilerin sorumlu olduğu konular ilk dönem TEOG sınavlarına göre daha fazla. Ancak konu ağırlığının fazla olması nedeniyle öğrencilerin kaygıya düşmemesi gerektiğini belirten uzmanlar ikinci dönem ders ünitelerinin sınavda daha ağırlıklı olacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG’da son 3 gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN