Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÖF sınav sonuçları açıklandı (TIKLA-ÖĞREN)

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği AÖF Bahar Dönemi ara sınavı sonuçları bell oldu. AÖF sınav sonuçlarını öğrenmek için haberimizin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. te AÖF Bahar Dönemi sınav sonuçları ve diğer tüm detaylar...

Giriş Tarihi: 25.4.2016 18:16
AÖF sınav sonuçları açıklandı (TIKLA-ÖĞREN)
16 17 Nisan 2016 tarihinde yapılan ve binlerce öğrencinin heyecanla beklediği AÖF Bahar Dönemi ara sınavı sonuçları belli oldu. AÖF sınav sonuç sistemine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

Açıköğretim, İktisat, letme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

AÖF BAHAR DÖNEMİ FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN?

Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavları 16-17 Nisan tarihleri arasında geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilmişti. AÖF final sınavları ise 04-05 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İki oturum olarak gerçekleştirilecek sınavın ilk oturumu sabah 09:30-11:30 arasında, ikinci oturum saat 14:00-16:00 arasında gerçekleştirilecek. AÖF sınavı yapılacağı gün sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİNE YENİ KAYIT NASIL YAPILIR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine kayıt yaptırmak isteyen en az lise veya dengi okul mezunu olanlar için yeni kayıt nasıl yapılır? Anadolu Üniversitesinin açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile öğrenci kabul edilmektedir.

YGS puan türlerinin en az birinden, 150 ve daha yukarı puan almış olanların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bir programa yerleştirilmesi halinde kayıt hakkı kazanmaktadırlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF sınav sonuçları açıklandı (TIKLA-ÖĞREN)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN