İlk kez bisikletleri oldu

Giriş Tarihi: 27.4.2016 11:17
İlk kez bisikletleri oldu

Bakanlığı?nın başlattığı 'Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı' kapsamında Demre?de, 16 öğrenciye bisiklet verildi.

Demre İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen e, Demre Kaymakamı Murat Uz, Belediyesi Başkanı Süleyman Topcu, AK Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, İlçe Müdürü Yakup Topkaya ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere bisikletleri dağıtılırken, AK Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, öğrencilerden önce bisiklete binerek test sürüşü gerçekleştirdi.

Demre İlçe Sağlık Müdürü Yakup Topkaya, şuana kadar hiç bisikletleri olmamış 8 ortaokulda eğitim gören 16 öğrenciye bisiklet verildiğini belirterek, ?Öğrencilere, sağlıklı hayat sürdürebilmek için bisiklet kullanımını teşvik amacıyla ve Milli Eğitim Bakanlığımız böyle bir proje başlatmıştı. Sağlıklı yaşayabilmek için araçlardan çok yürümek ve bisiklete binmek gerekli. Bugün burada gençlerimizi teşvik etmek amacıyla bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda bu öğrencilerimiz, şuana kadar hiç bisikleti olmayan çocuklar. Bunun da ayrı bir önemi var. Çocuklarımıza hayırlı olsun? diye konuştu.

Tören sonrasında bisikletlerine kavuşan öğrenciler, çevrede tur atmak için pedalları çevirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk kez bisikletleri oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN