Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursları es geçmeyin

Öğrencilere maddi destek sağlamak için genelinde onlarca kurum ve vakıf lise bursları da veriyor. Aylık burs tutarları 300 TL’ye kadar çıkıyor

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Bursları es geçmeyin
'deki birçok kurum, vakıf ve işadamı üniversitenin yanı sıra liselilere de burs veriyor. Başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı olan gençlere verilen bursların çoğu da karşılıksız. Aylık burs tutarları 300 TL'ye kadar çıkıyor. İşte burs veren o kurum ve vakıflardan bazıları:

ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ:
Burslar okul yönetimince önerilecek adaylar arasında yapılacak değerlendirme sonunda belirlenecek lise öğrencilerine veriliyor. Burs lise hayatı boyunca devam ediyor.

ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI:
Teknik lise ve endüstri meslek liselerinin 11 veya 12'nci sınıflarında öğrenim gören 25 öğrenciye burs veriliyor.

GALATASARAY EĞİTİM VAKFI:
Maddi desteğe ihtiyacı olan Galatasaray Lisesi öğrencilerine orta öğretim bursu veriliyor. Burs, öğrenim ücretinin yanı sıra yemek, kitap, kırtasiye ve cep harçlığını da kapsıyor.

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI:
, Kocaeli ve Tekirdağ'da öğrenim görenlere burs veriyor. Lise öğrencilerine 250 TL ödeniyor.

İZZET BAYSAL VAKFI:
Bolu'daki bulunan ortaokul ve liselerde okuyan çalışkan ve maddi desteğe muhtaç öğrencilere her yıl yönetim kurulu kararı ile burs veriliyor. Ayrıca başarılı öğrencilere çeşitli teşvik bursları imkânları tanınıyor.

KILINÇARSLAN VAKFI:
Not ortalaması yüksek olan lise öğrencilerine burs veriyor.

KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ:
Maddi imkânları kısıtlı öğrencilere karşılıksız burs veriliyor. Bursun devam etmesi için öğrencinin sınıfta kalmaması gerekiyor.

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI:
Ortaokul ve Lise seviyesindeki öğrencilere burs veren vakıf, valilikler bünyesinde hizmet veriyor. Başbakanlığa bağlı olan vakfın her valilik bünyesinde ayrı birimi bulunuyor.

TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ (TED):
Maddi durumu yetersiz başarılı öğrencilere ortaokuldan başlayarak tam eğitim bursu veriyor ve üniversite sonuna kadar eğitim masraflarının karşılanmasını sağlıyor. Maddi desteğin yanı sıra sosyal, kültürel ve psikolojik destek de veriyor. Öğrencilerin tüm eğitim, barınma, servis, yemek, kitap-kırtasiye, giyim masrafları ve cep harçlıkları karşılanıyor.

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV):
Teknik ve endüstri meslek lisesi öğrencilerine burs veriliyor. Başvurular genellikle ekim ayında başlıyor.

YAŞAR EĞİTİM VAKFI:
Başarılı lise öğrencilerine 150 TL veriyor.

YÜCEL KÜLTÜR VAKFI:
Ferdi başvuru yapılmıyor. Yönetim kurulunun belirleyeceği burslar proje geliştiren öğrenci gruplarına ödeniyor. Özel okul öğrencileri de başvuru yapabiliyor.

21. YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI:
Ailesi kırsal kesimde ikamet eden ya da öksüz veya yetim olan lise öğrencilerine nakdi bursların yanı sıra çeşitli sosyal aktivite imkânları da tanınıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursları es geçmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN