E- VBS mobil giriş nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 3.5.2016 10:08 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 10:09
E-Okul VBS mobil giriş nasıl yapılır?

E- veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi mobil girişi yapabiliyorsunuz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemine giriş yapmak oldukça basit. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemine nasıl giriş yapacağınız haberimizde.

Eğitim hayatımıza oldukça küçük yaşlarda başlarız. Meslek sahibi olana kadar eğitim almaya devam ederiz. Eğitim öğretim alanında günümüzde birçok değişiklik yapılmaktadır. Değişiklikler ile birlikte eğitim öğretim alanında artık daha çok öğrenci ve veli isteklerine önem verilmektedir. Eğitim öğretim alanında yapılan değişiklikler gelişen teknoloji ile bağlantılı olarak ilerlemektedir. Herkesin de bildiği gibi günümüzde teknoloji oldukça ilerlemiş durumdadır. Bu da insan hayatı için her alanda kolaylık sağlayan bir şeye dönüşmüştür. üzerinden birçok işlem yapılmaktadır. Ancak bu yazımızda sizler için internet üzerinde oluşturulmuş olan bir eğitim öğretim uygulamasından bahsedeceğiz. Bu uygulamanın ismi E-'dur.

E-Okul uygulaması hakkında detaylı ve anlaşılır bir şekilde bilgi vermiş bulunmaktayız. Yazımızın devamını okuyarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz. E-Okul uygulaması 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan bir uygulamadır. E-Okul sistemi eğitim öğretim alanında öğrenci takibi yapabilmeye yarayan bir uygulamadır. E-Okul kullanımının devam süresi eğitime başlanan günden itibaren, mezun olana kadar devam eden bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanabilen öğrenciler; özel veya resmi anasınıfı, ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri olmak zorundadır. Bu kurum ve kuruluşlar haricinde E-Okul hizmetine ait veli bilgilendirme sistemi internet uygulamasından yararlanmanız mümkün değildir. E-Okul üzerinden takip edebileceğiniz bilgileri yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde öğrencinizin okul ile ilgili birçok bilgisine ulaşabilirsiniz. Günümüzde özürsüz devam süreci 10 güne indirilmiş durumdadır ve bu nedenle öğrencinizin devam durumuna daha fazla ilgi göstermeniz gerekmektedir. Raporlu olarak uzatılabilen devamsızlık, özürsüz devamsızlık 10 günü tamamladığı anda öğrenci sınıfı tekrar etme durumunda kalacaktır. Öğrencinizin devamsızlık bilgisini E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinizin not bilgilerini, sınıf içi durumunu belirten sözlü notlarına, proje notlarına, varsa nakil durumuna, ders programına ve derse giren öğretmenlerine, sınav tarihlerine ve bunlar gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için E-Okul ana sayfasında yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş bölümünden giriş yapabilirsiniz. Bu sayfadan giriş yapabilmek için öğrencinizin okul numarasını ve T.C. kimlik numarasını bu sayfaya girmeniz gereklidir. Güvenlik kodunu da gerekli yere girdikten sonra veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. Veliler bu sisteme giriş yaparak öğrencileri hakkında bir çok bilgiye sahip olabilirler. Devamsızlık bilgisi sayesinde öğrencilerinin devamsızlıklarını öğrenebilirler ve hangi gün okula gidip gitmediklerini öğrenebilirler. Sınav sonuçları sayesinde de öğrencilerinin hangi dersten kaç puan aldığını öğrenebilir. Karne notu bilgisi sayesinde de öğrencilerinin karne almadan önce karne notlarını öğrenebilirler. E-Okul yönetim bilgi sistemi üzerinde girilen bilgiler otomatik olarak veli ve öğrencilerin giriş yapmış olduğu E-Okul veli bilgilendirme sistemine girilmiş olacaktır. Bu nedenle herhangi bir zaman kaybı da olmamaktadır. Eskiden veliler, öğrencilerin durumunu öğrenebilmek için okula gidip öğretmenle konuşmak durumunda kalmaktaydılar. Her velinin bunu öğrencisi için yaptığını düşünürsek, öğretmenler için oldukça yorucu bir durum olacaktır. Bu olayın ortadan kalkmasını sağlayan E-Okul sistemi hem öğretmenler hem de veliler için oldukça beğenilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul VBS mobil giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN