Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefinle tanış, üniversitenle buluş

Üniversite adaylarının sabırsızlıkla beklediği Başakşehir 4. Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF) 4 Mayıs’ta (yarın) kapılarını açıyor. ’nin köklü üniversiteleri ve özel eğitim kurumlarının yer alacağı fuarda on binlerce aday meslek seçimi ve üniversite tercihlerinde son kararı verecek.

Giriş Tarihi: 3.5.2016 10:54 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 10:56
Hedefinle tanış, üniversitenle buluş

Üniversite adaylarının sabırsızlıkla beklediği Başakşehir 4. Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF) 4 Mayıs (yarın) saat 10:00'da kapılarını açıyor. 'nin köklü üniversiteleri ve özel eğitim kurumlarının yer alacağı fuarda on binlerce aday meslek seçimi ve üniversite tercihlerinde son kararı verecek.

Başakşehir Belediyesi öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Erne Medya'nın organize ettiği BÜTEF' DE Başakşehir Belediyesi Bilgievleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İSMEK, Halk Eğitim Müdürlüğü de kurdukları stantlarında kursiyerlerinin marifetlerini sergileyerek, kurumlarını tanıtacak. 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek fuarda uzman konukların yer alacağı söyleşiler düzenlenerek, öğrencilere başarı ve motivasyon konularında yol gösterilecek.

Söyleşiler, saat 11:00'de Nişantaşı Üniversitesi, Üniversite Tercih Merkezi Direktörü Burak Kılanç ile başlayacak. Kılanç, "Üniversiteye Yerleşmede Oyunun Kuralları" konulu bir seminer verecek. Saat 14.00'de başlayacak ikinci söyleşide, televizyonlarda yaptığı eğitim programları ile tanınan gazeteci Sait Gürsoy ve Sadık Gültekin öğrencilerle buluşacak. Gürsoy, "Üniversiteye Girişte Başarıya Doğru" isimli etkinlikte, öğrencilerin yüksek öğretimle ilgili merak ettiği konulara değinerek, sorularını cevaplayacak.

Üniversite adaylarına yeni ufuklar açacak olan BÜTEF'e katılan tüm kurumlara Başakşehir Belediyesi tarafından sertifika verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefinle tanış, üniversitenle buluş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN