Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BİLSEM sonuçları açıklandı

Giriş Tarihi: 4.5.2016 10:47
BİLSEM sonuçları açıklandı

(MEB) tarafından düzenlenen 1. ve 2. sınıflar için ve Sanat Merkezleri(BİLSEM) tablet bilgisayar uygulaması sonuçları açıklandı.

MEB tarafından 27 Şubat 2016 - 24 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Sanat Merkezlerinde eğitimlerine devam edecek 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar uygulaması sonuçları açıklandı. BİLSEM sınav sonuçlarını öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz...

BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLANDI

2016-2017 Eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitimlerine devam edecek 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar uygulaması 27 Şubat 2016- 24 Nisan 2016 arasında gerçekleştirdi. tarafından gerçekleştirilen BİLSEM tablet bilgisayar uygulaması sonuçları açıklandı. Sonuçlara aşağıda belirtilen linkten ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre;

Bu uygulamada genel zihinsel yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban puanlar, Türkiye ortalaması üzerinden belirlenmiştir. Her soru 10 puan olmak üzere, uygulama 450 puan üzerinden değerlendirilmiştir.

1. Sınıflarda genel zihinsel yetenek alanı için 330 taban puan,
2. Sınıflar için genel zihinsel yetenek alanı için 380 taban puan olarak belirlenmiştir.

Resim ve yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler; Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleştirilecek öğrenci sayılarının dört katı üzerinden belirlenmiştir.

1. Sınıflarda resim ve müzik yetenek alanı için taban puan 300'dür.
2. Sınıflarda resim ve müzik yetenek alanı için taban puan 340'dır.

Bireysel incelemeye hak kazanan öğrencilere en kısa zamanda il tanılama sınav komisyonu tarafından randevuları verilerek, öğrencinin devam ettiği örgün eğitim kurumu tarafından velilere bilgilendirme yapılacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BİLSEM sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN