Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tablet bilgisayar uygulaması sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanat Merkezleri 1'nci ve 2'nci sınıf "tablet bilgisayar uygulaması" sonuçları açıklandı.

Giriş Tarihi: 4.5.2016 11:43
Tablet bilgisayar uygulaması sonuçları açıklandı

Uygulamada genel zihinsel yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban puanlar, Türkiye ortalaması üzerinden belirlendi.

MEB'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren ve Sanat Merkezlerinde eğitimlerine devam edecek 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayaruygulaması 27 Şubat-24 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

Uygulamada genel zihinsel yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban puanlar, Türkiye ortalaması üzerinden belirlendi. Her soru 10 puan olmak üzere, uygulama 450 puan üzerinden değerlendirildi. 1' sınıflarda genel zihinsel yetenek alanı için 330 taban puan, 2'nci sınıflar için genel zihinsel yetenek alanı için 380 taban puan olarak, resim ile yetenek alanında bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler, Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleştirilecek öğrenci sayılarının dört katı üzerinden belirlendi. 1'inci sınıflarda resim ve müzik yetenek alanı için taban puan 300, 2'nci sınıflarda resim ve müzik yetenek alanı için taban puan 340 oldu.

Bireysel incelemeye hak kazanan öğrencilere en kısa zamanda il tanılama sınav komisyonu tarafından randevuları verilerek, öğrencinin devam ettiği örgün eğitim kurumu tarafından velilere bilgilendirme yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tablet bilgisayar uygulaması sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN