Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BEDAŞ'tan özel öğrencilere özel sınıf

Giriş Tarihi: 5.5.2016 13:46

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'nin (BEDAŞ), ‘Association for Coaching Türkiye’ Koçluk Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı ile yaptığı işbirliği kapsamında İstanbul’un ’nda başlangıçta beş okulda ilköğretim çağındaki özel öğrencilere yönelik özel sınıf kuruldu.

Özel sınıf sayısının artırılmasına ihtiyaç duyulmasından hareketle bir araya gelen proje ortağı kurumlar, özel sınıflar için gereken şartları belirledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği okullarda sınıfların yapımı BEDAŞ ve Türk Kızılayı işbirliği ile gerçekleştirildi.

Projenin önemli bir aşaması da 'Association for Coaching Türkiye' koçları tarafından sağlanıyor. Atanan öğretmenlere ve velilere gönüllülük esasına dayalı olarak koçluk hizmeti veriliyor. Projenin devamında İstanbul'un 'nda özel sınıf sayısının artırılması hedefleniyor.

Hayatı Aydınlat Projesi'ne farkındalık yaratmak amacı ile BEDAŞ çalışanları Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eğitimleri alarak sahne alacak ve iki düzenleyecek. Müşerref Akay ve Songül Karlı da sahne alarak Hayatı Aydınlat Projesi'ne destek verecek. Katılımcılar ve sponsorların bağışları ile Hayatı Aydınlat Projesi'ne verilen desteğin artması amaçlanıyor.

Mekan sponsorunun Cemal Reşit Rey Salonu olduğu Hayatı Aydınlat Konserleri, 1 Haziran Çarşamba ve 2 Haziran Perşembe günlerinde gerçekleşecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Hayatı Aydınlat kapsamındaki sosyal sorumluluk projelerinin sadece özel sınıflarla sınırlı kalmayacağını, engellilerin hareket özgürlüğünü sağlamaya yönelik tekerlekli sandalye şarj istasyonları sayısının da artırılmasının hedeflendiğini belirtti.

BEDAŞ'ta sosyal sorumluluk projelerine her departmanın katılım gösterdiğini vurgulayan İslamoğlu, Hayatı Aydınlat projesinin yanı sıra BEDAŞ Akademi projesi ile de insan kaynakları alanında ses getirecek çalışmalara imza atacaklarını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BEDAŞ'tan özel öğrencilere özel sınıf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN