Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite adayları BÜTEF’e akın etti

Başakşehir Belediyesi’nin öncülüğünde ERNE Medya tarafından üniversiteye hazırlanan öğrencilere yön göstermek amacıyla organize edilen Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF) 4. yılında da otuzbine yakın öğrenciyi ağırladı.

Giriş Tarihi: 5.5.2016 12:12 Güncelleme Tarihi: 5.5.2016 12:12
Üniversite adayları BÜTEF’e akın etti

Başakşehir Belediyesi'nin öncülüğünde ERNE Medya tarafından üniversiteye hazırlanan öğrencilere yön göstermek amacıyla organize edilen Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF) 4. yılında da otuzbine yakın öğrenciyi ağırladı. 'nin köklü üniversiteleri, özel eğitim kurumları ve kariyer insan kaynakları sitelerini Başakşehir'de buluşturan BÜTEF'te Burak Kılanç, Sait Gürsoy ve Sadık Gültekin'in katıldığı söyleşi programları da gerçekleştirildi.

Başakpazar Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen BÜTEF'in açılışı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Açılış törenine Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Erne Medya Genel Müdürü Halil Gölve, Erne Medya Genel Koordinatörü Erol Çakır, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, "Fuarımız hayırlı uğurlu olsun. Amacımız çocuklarımıza meslek seçimleri üniversite tercihleri ile ilgili doğru bilgilendirmeler yapmaktır. Bizler sizi 'yi yönetecek gençler olarak değil dünyayı yön verecek gençler olarak görüyoruz. Sislerinde buna inanmanız gerekiyor."

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, üniversite seçiminin gençlerin geleceği açısından çok önemli bir seçim olduğunu belirterek, herkesin kendi yetenekleri ve ilgisine yönelik doğru meslek eğitimi için doğru üniversite seçmesi gerektiğini söyledi.

Çalışmalarında gençlere ve çocuklara yönelik olanları her daim ön planda tuttuklarını belirten Başkan Uysal, "Gençler için eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetlere yoğun destek sağlıyoruz. Bu anlayışla özellikle öğrencilerimizin ücretsiz faydalanabildiği 7 tane Bilgievi kurduk. Şu anda kayıtlı 30 bin öğrencimiz bulunuyor. Gençlerimiz için 'nin ilk yaşam laboratuvar Livin Lab'ı kurduk. Burada gençlerimizi destekleyen kurslar ve seminerler düzenliyoruz. Yine onların kendilerini rahat ve huzurlu hissedeceği birçok kültür ve spor merkezi yaptık" dedi

Üniversiteleri öğrencilerimizin ayağına getirdik

Uysal, üniversite tercih döneminin hem öğrenciler için hem de aileler için sancılı bir süreç olduğunu ifade ederek, "Bu nedenle Başakşehir'de öğrencilerimiz ile üniversiteleri bir araya getirmek istedik. Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz fuarımız artık gelenekselleşti. BÜTEF'le gençlerimize burada kendi yeteneğine, imkânına göre severek okuyacağı üniversiteye gitme fırsatı sunuyoruz" diye konuştu.

Eğitim uzmanları öğrencilere yol gösterdi

BÜTEF, Burak Kılanç, Sait Gürsoy ve Sadık Gültekin'in katıldığı söyleşi programları ile de öğrencilere meslek seçimi ve üniversite tercihlerinde yol gösterdi.

Bir gün süren ve 10.00-17.00 saatleri arasında açık kalan BÜTEF'i 30 bine yakın üniversite adayı ziyaret etti. BÜTEF, sanat ve meslek kurslarının gösterileri ve söyleşiler ile renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte stant açan Başakşehir Belediyesi'de öğrenci ve vatandaşların şikayet ve taleplerine cevap verdi. Başakşehir Bilgievi öğrencilerinin müzikli dinletileri beğeni ile izlendi.

Fuara katılan tüm kurumlara Başakşehir Belediyesi tarafından katılım sertifikası verildi. Kurum yetkililerine kahvaltı ve ikramların da yer aldığı BÜTEF'te katılımcılarının stantları, Başakşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite adayları BÜTEF’e akın etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN