2016 TEOG sınav sonuçları açıklandı mı?

Giriş Tarihi: 6.5.2016 09:53
2016 TEOG sınav sonuçları açıklandı mı?

TEOG sınavları açıklandı mı? Ne açıklanacak? gibi soruların yanıtlarını daha önceki sınav açıklanma tarihlerine bakarak bu hafta açıklanacağı muhtemel.

Daha önce TEOG sınavlarının ne açıklandığını ve MEB tarafından yapılan açıklamaları göz önünde bulunarak 27-28 Nisan TEOG sınavlarının tahmini açıklanma zamanı hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

TEOG Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

- Sonuçlar açıklanmadı.

TEOG Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG sınavlarının açıklanacağı zaman ile ilgili tahmin yürütürken ilk bakılan detay daha önce kaç gün sonra açıklandığına bakmak oluyor. TEOG'un ilk dönem sınavları 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınav sonuçları ise 14 Ocak 2016 tarihinde açıklandı.

Önceki sınav sonuçları yaklaşık 50 gün sonra açıklandı.

Bunu da göz önünde bulundurduğumuzda TEOG sınav sonuçlarının 2016 haziran ayında açıklanması bekleniyor.

TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Değerlendiriliyor?

*Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.

*Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

*Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.

*Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

*Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

*8'inci sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

*Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

Bu Yıl TEOG Ek Puanı Kimler Alıyor?

Peki bu yıl TEOG 'a giren öğrenciler ek puan nerelerden alabiliyor, nelere ek puan veriliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG yönergesine göre 2015-2016 eğitim yılında puan teşviki verilecek öğrencilerde TÜBİTAK olimpiyatlarında başarılı olma şartı aranıyor. Buna göre ek puanlar TÜBİTAK tarafından düzenlenen bilim ve matematik olimpiyatlarına katılarak 'yi uluslararası olimpiyatlarda temsil etme başarısı elde eden öğrencilere verilecek. Olimpiyatlarda birinci olarak altın madalya alan öğrencinin Yıl Sonu Başarı Puanı'na (YBP), YBP'nin yüzde 10'u kadar ek puan ilave edilecek. Olimpiyatlarda ikinci olanların YBP'sine %9, üçüncü olanın YBP'sine %8, dereceye girmeyen ama uluslararası olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden öğrencilere de %7'lik ilaveler yapılacak. Hem bilim hem de matematik olimpiyatında başarılı olan öğrencinin iki derecesinden yüksek olanının tamamı, diğerinin de yarısı YBP'sine eklenecek.

TEOG 2.dönem sınav soruları ve cevapları açıklandı. Milyonlarca öğrenci puan hesaplama yaparak kaç puan aldığını hesapladı. Şimdi ise sınava giren tüm öğenciler gözlerini lise taban puanları ve yüzdelik dilimlere çevirdi. 8. sınıf öğrencileri için tüm Türkiye'de yer alan Anadolu Liseleri, Meslek Liseleri, Fen Liseleri ve diğer okulların TEOG lise taban puanları 2015 2016 tablosu ile yüzdelik dilimleri sayfamıza eklenecek. Öğrenciler TEOG lise puanları doğrultusunda tercihlerini yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016 TEOG sınav sonuçları açıklandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN