Londra’daki eğitim artık Fethiye’de

7 binden fazla İngiliz’in yaşadığı Fethiye’deki yabancı dil okulları standartlarını Türkiye’ye taşıdı. Öğrenciler yurtdışına çıkmadan buradaki İngiliz ailelerin yanında konaklayarak yabancı dil öğrenebilecek

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Londra’daki eğitim artık Fethiye’de
İngilizce öğrenmek için etkili yöntemlerden biri İngiliz ailenin yanında konaklayarak 'de bir dil okuluna devam etmek. Ancak bu hem oldukça masraflı hem de özellikle yaşları daha küçük olan öğrenciler için riskli bir seçenek. Türkiye'deki küçük olarak nitelendirilen Fethiye'deki dil okulları Londra, Cambridge ve Oxford gibi şehirlerdeki imkânları Türkiye'ye taşıdı. Bu okullardan biri olan Uluslararası Akdeniz Akademisi (IM Academy) 7 binden fazla İngiliz ailenin yaşadığı Fethiye'de öğrencilere 'deki ortamın aynısı sunuyor. Öğrenciler yurtdışına çıkmadan İngiliz ailelerin yanında konaklayarak yabancı dil eğitimi alıyor.

YURTDIŞINDAN YOĞUN İLGİ
Hem maliyet hem de mesafe açısından da İngiltere'ye göre daha cazip olan Fethiye'ye uluslararası öğrencilerden de yoğun talep oluyor. Özellikle Arap ve Afrika ülkelerinin yanı sıra Rusya'dan kampa her yıl yüzlerce öğrenci başvuru yapıyor. Okulun Genel Koordinatörü Ayşenur Topçuoğlu "Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin bir arada olması çok kültürlü bir öğrenme ortamı oluştururken, öğrenciler kendi kültürleriyle diğer kültürler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları deneyimleme şansını elde ediyor" dedi. 9-16 yaş grubunun eğitim aldığı yaz kampında ise çocukları sadece İngilizce konuşmaya teşvik etmek için "doğal İngilizce ortamı" yaratıldı. Okulda görev yapan öğretmenlerin tamamının anadili İngilizce. Bunun yanı sıra kantin, yemekhane gibi birimlerde görev yapan personel de yabancılardan oluşuyor. 2-4 hafta süren kampta dil eğitiminin yanı sıra yüzme, futbol, basketbol gibi spor olanaklarının yanı sıra tamamen İngilizce gerçekleştirilen yemek, müzik, dans ve drama gibi atölye çalışmaları yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Londra’daki eğitim artık Fethiye’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN