Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtdışındaki okullar Maarif Vakfı’na devredilecek

MEB tarafından hazırlanan Maarif Vakfı Kanun Tasarısı 'ye sevk edildi. 'da olacak Maarif Vakfı yurtdışında okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumları açabilecek. Kayyum atanan FETÖ’ye yakın özel okulların Maarif Vakfı tarafından yönetileceği belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 24.5.2016
Yurtdışındaki okullar Maarif Vakfı’na devredilecek
Maarif Vakfı'nın kuruluş olarak kullanılmak üzere Maliye Bakanlığınca uygun görülen taşınmaz bedelsiz olarak Maarif Vakfı'nın kullanımına bırakılacak. MEB'in uygun gördüğü yurtdışında kamuya ait varlıklar Bakanlar Kurulu kararı ile bedelsiz olarak Maarif Vakfı'na devredilebilecek. Kanun yürürlüğe girdikten sonra bir ay içerisinde Maarif Vakfı'nın kuruluş işlemlerinde kullanılmak ve kalanı kuruluş tamamlandıktan sonra Maarif Vakfı'na devredilmek üzere MEB bütçesinden Maarif Vakfı'na 1 milyon Türk Lirası aktarılacak.

ÖĞRENCİ EVLERİNE BAKANLIK DENETİMİ

MEB'in, teşkilat ve görevleri hakkında kanun hükmünde kararname ile bazı kanun ve kanun hükmünde karanamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı Başkanlığı'na sunuldu. Tasarıyla, tüm öğrenci barınma hizmeti veren kurumların iş yeri açma, çalışma ruhsatı ve denetimi bakanlık tarafından yapılacak. Mevzuata aykırı olanlar, bakanlık tarafından kapatılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtdışındaki okullar Maarif Vakfı’na devredilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN