Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 Mayıs 2016 ALES sonuçları açıklandı

Binlerce öğrencinin merakla beklediği İlkbahar ALES sonuçları az önce açıklandı. ÖSYM yaptığı da ALES sınav sonuçlarını açıklandığını dile getirdi. TC kimlik numaranız ve de sistemde kayıtlı şifreniz ile https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ALES sonucunuzu sorgulayabileceksiniz...

Giriş Tarihi: 25.5.2016 16:40 Güncelleme Tarihi: 25.5.2016 16:42
8 Mayıs 2016 ALES sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) 8 Mayıs Pazar günü yapılan Akademik Lisansüstüeğitim Sınavı'nın (ALES) sonuçları az önce açıklandı. ALES sonuçları kapsamında bir çok aday yüksek lisans başvurusunu gerçekleştirebilecek. ALES sonuçları ile öğrenciler yüksek lisans eğitimi başvurularını gerçekleştirirler.

ALES SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM SU

8 Mayıs 2016 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2016- ALES İlkbahar Dönemi) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuçları, 25 Mayıs 2016 tarihinde saat 16:15'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 Mayıs 2016 ALES sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN