Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aday öğretmenlere 2 haftalık yaz i izni

tarafından (MEB), "Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci" takviminde değişikliğe gidilerek, aday öğretmenlere 15 Ağustos'tan itibaren 2 hafta süreyle yapma imkanı tanındı.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 14:19
Aday öğretmenlere 2 haftalık yaz tatili izni

Bakanlık tarafından illere "Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Değişikliği"yle ilgili gönderilen yazıda, Aday Öğretmen Yetiştirme Programı'nın 1 Mart itibarıyla başlatıldığı ve eğitimin 1 Eylül 2016'da bitecek şekilde planlandığı hatırlatıldı.

Programın hizmet içi eğitim tarihlerinde değişikliğe gidilerek, aday öğretmenlerin, mesleki çalışma döneminin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan bir haftasını yetiştirme sürecini geçirdikleri okulda alacakları ve 27 Haziran'da hizmet içi eğitimlere başlayacakları belirtildi.

Yazıda, hizmet içi eğitimlerin aday öğretmenlerin bulundukları illerde 12 Ağustos 2016'ya kadar devam edeceği, "Anadolu'da Çok Kültürlülük, Kaynakları ve Eğitime Yansımaları" konulu hizmet içi eğitimin de aday öğretmenlerin asıl atandıkları ilde yapılacağı belirtildi.

Yapılan değişiklikle, iller arası yer değişikliği yapacak aday öğretmenlerin 15 Ağustos'ta bulundukları ilden ilişiklerini kesip, en geç 29 Ağustos'ta esas atama yerlerinde görevlerine başlayacakları kaydedildi.

MEB tarafından yapılan bu takvim değişikliğiyle birlikte aday öğretmenlere 2 hafta yaz i yapma imkanı sağlanmış oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aday öğretmenlere 2 haftalık yaz tatili izni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN