‘Sınavsız geçişin’ bu yıl da devamı için düğmeye basıldı

Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK), ’na mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin meslek yüksekokullarına sınavsız geçişinin gelecek yıldan itibaren kaldırılması yönünde öneri sunuldu.

Giriş Tarihi: 27.5.2016 15:21
‘Sınavsız geçişin’ bu yıl da devamı için düğmeye basıldı

YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Milli EğitimBakanı İsmet Yılmaz'ı makamında ziyaret etti ve yeni görevinden dolayı tebrik etti.

Saraç, ziyarette, 2547 sayılı YÖK Kanunu'nda yapılması öngörülen kanun tasarısında yer alan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu mezunlarının sınavsız geçişuygulamasını kaldıracak düzenlemeye ilişkin görüşlerini Bakan Yılmaz'a iletti.

Saraç, kanunun yasalaşması halinde yürürlükten kalkacak sınavsız geçişin hakkından yararlanmak için bu yıl müracaat eden yaklaşık 70 bin öğrencinin mağduriyet yaşamaması için kanun tasarısına bir ek madde konulması konusunu Bakan Yılmaz'la görüştü.

Yılmaz da 'sınavsız geçiş' uygulamasının 2016 yılı için devam etmesi, bir sonraki yıldan itibaren başlatılması yönündeki bu öneriye olumlu yaklaştı ve gerekli adımların atılacağını belirtti.

YÖK Başkanı Saraç, konuyla ilgili yardımlarından dolayı Bakan Yılmaz'a teşekkür etti.

Buna göre, bu yıl sınavsız geçiş için başvuru yapan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu mezunu 70 bin öğrenci, uygulamadan yararlanabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Sınavsız geçişin’ bu yıl da devamı için düğmeye basıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN