Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KPSS Sınav sonuçları ne açıklanacak? ÖSYM KPSS Sonuçları açıklandı mı?

Milyonların merakla beklediği 2016 KPSS sınav sonuçları ne açıklanacak? sorusu netlik kazanmaya başladı. Siz de üzerinden KPSS soruları ve sonuçlarını inceleyerek yaklaşık olarak sınav puanınızı hesaplayabilirsiniz. KPSS sınav soruları ve sonuçlarına dair daha fazla bilgi haberimizde!

Giriş Tarihi: 30.5.2016 10:27
KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS Sonuçları açıklandı mı?

Her ülkede olduğu üzere bizim ülkemizde de kamusal alanda devlete bağlı olarak çalışacak vatandaşlar için belirli sınavlar yapılmaktadır. Bu sınav bizim ülkemizde KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı) adı altında hizmet vermektedir. Bu KPSS sınavı öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarını tamamladıktan sonra yapılmaktadır. KPSS sınavının iki bölüm üzerinden yapılması bunun nedenleri arasındadır. KPSS A ve KPSS B adı altında yapılan bu KPSS sınavı öğrencilerin mezun oldukları eğitim öğretim sisteminin yüksekliğine göre yapılmaktadır. KPPS A sınavına girecek herhangi bir kimsenin en az lisans eğitimi bitirm yada bitirmeyi garantileyen son sınıf öğrencisi olması gerekmektedir. Bu KPSS A sınavı ülkemizde her yıl gerçekleştirilmektedir. Bu sınavdan başarılı olan öğrenciler başvuracak oldukları iş kurumunun sözlü ve yazılı mülakat sınavlarının da ardından Maliye Bakanlığı, iç işleri bakanlığı gibi bir çok kamu kuruluşu üzerinde büyük unvan sahibi olarak iş sahibi olabilirler.

KPSS B sınavına girecek olan kimselerin ise ön lisans veya orta öğretim kurumlarından mezun olmaları yeterlidir. KPSS B sınavı ise 2 yılda bir olarak çift yıllarda yapılmaktadır. Sınavdan yeterli bir not aldıkları takdirde sistem sınava giren başarılı öğrencileri merkezi atama ile yeni işlerine yönlendirmektedir. KPSS sınavı sayesinde devlet kurumlarında iş bulma imkanınız vardır. Özel sektörde çalışmak devlet kurumlarına göre oldukça fazla risklidir. Çünkü özel sektörde iş güvencesi maaş güvencesi devlet kurumlarına göre oldukça düşük bir vaziyettedir.

gibi gelişen bir sistem sayesinde bir çok bilgiye basit bir şekilde ulaşabiliriz. Geçtiğimiz Mayıs ayının 22 si olan Pazar günü yapılan KPSS sınavı Sabah 09.30 ile 11.30 arasında gerçekleştirilmiş olan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavında binlerce memuriyet adayı ter dökmüştür. Bu sınavın ardından adayları saran bir başka heyecan ise KPSS soruları ve sonuçları heyecanı olmaktadır. KPSS soruları ve sonuçları sınavdan kısa bir süre sonra açıklanmıştır. KPSS sınav soruları ve sonuçları hakkında alınacak bilgi için sınavın ardından ertesi gün gazeteler veya dergiler soruların belirli bir kısmını yayınlamaktadır. Bu gazetelerin ve dergilerin yanı sıra gelişen teknolojinin faydası olan internet platformu da KPSS soruları ve sonuçları hakkında adaylara açıklayıcı bilgi vermektedir. KPSS soruları ve sonuçları hakkında bilgi almak isteyen kimseler internet üzerinde bulunan çeşitli internet sayfalarından bilgi edinebilirler. Ancak KPSS soruları ve sonuçları hakkında detaylı bilgi almak isteyen adaylar iseÖSYM (Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi) resmi internet sitesine giriş yaparak yapılan KPSS sınavı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. KPSS soruları ve sonuçları hakkında detaylı bilgi almak isteyen KPSS adayları kısa bir sürede internet üzerinden istedikleri bilgilere ulaşabilirler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS Sonuçları açıklandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN