Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sorular ve cevapları yayınlandı mı?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği AÖF Bahar Dönemi sonu sınavları bugün başladı. Peki AÖF sınav sorular ve cevapları yayınlandı mı? AÖF sınav sorular ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte AÖF sınav sorular ve cevaplarının yayınlanacağı ve tüm detaylar...

Giriş Tarihi: 4.6.2016 18:38
Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sorular ve cevapları yayınlandı mı?
Milyonlarca öğrencinin aylardır hazırlandığı AÖF Bahar Dönemi Dönem sonu sınavı bugün gerçekleşti. Sınavın ardından öğrenciler AÖF sınav soruları ve cevaplarını beklemeye başladı. AÖF sınav sorular ve cevapları yayınlandı mı? AÖF sınav sorular ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte AÖF sınav sorular ve cevaplarının yayınlanacağı ve tüm detaylar...


Geçmiş yıllara ait sınav soru ve cevapları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayımlanmaktadır. Ayrıca dönem içerisinde yapılacak olan ara sınavı ve dönem sonu sınavı soru ve cevapları sınavların ardından açıklanmaktadır.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde açıklanmakta olup sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

Öğrenciler, 2015-2016 öğretim yılında kayıtlı oldukları derslerden aşağıda belirtilen tarihlerde ara sınav ve dönem sonu sınavına gireceklerdir.

Ara sınava katılamayan öğrenciler dönem sonu sınavına katılabilirler. Sınav Giriş Belgesinde öğrencilerin sınavlarına hangi derslerden, hangi il, ilçe, bina, salon, tarih ve saatte gireceği bilgileri yer almaktadır.

Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir. Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde AÖF Bürolarından veya www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümünden T.C. Kimlik No ve şifreleri ile giriş yaparak sayfalarından alacaklardır.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar. Sınav Giriş Belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı yapılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

SINAV YAYINLAMA SİSTEMİ

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde yapılan sınavların soru kitapçıkları ve cevap anahtarları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminde yayımlanmaktadır.

Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden TC kimlik numaranız ve şifrenizle oturum açarak, çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların cevaplarını görebilirsiniz.

Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemi hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

AÇIK"TAN ÜNİVERSİTE OKUYANLARIN SAYISI 3 MİLYONA YAKLAŞTI

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, "Açıköğretim sistemi içinde 2 milyon 865 bin 82 kayıtlı öğrenci bulunuyor. 'deki yükseköğretim eğitimi alan öğrencilerin yarısı Anadolu Üniversitesine kayıtlı." dedi.

Prof. Dr. Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, açıköğretim sisteminin, örgün eğitimden hiçbir farkı olmadığını belirtti.

"Açtığımız her program YÖK'ün izni dahilindedir, örgün eğitimdeki her koşulla aynıdır. Sistemimiz, örgün eğitim ile bire bir aynıdır" ifadesini kullanan Güney,açıköğretimdeki bazı ders ve programların, örgün sistemdeki birçok üniversitenin önüne geçtiğini dile getirdi.

"Açıköğretim sistemi içinde 2 milyon 865 bin 82 kayıtlı öğrenci bulunuyor. 'deki yükseköğretim eğitimi alan öğrencilerin yarısı Anadolu Üniversitesine kayıtlı" diyen Güney, fakültenin önlisans ve lisans mezunlarının, örgün programları bitirenler gibi iş ve KPSS başvurusu yapabildiğini, verdikleri diplomaların diğerlerinden hiçbir farkı olmadığını vurguladı.

Öğrencilerine örgün sistem ile kıyaslanmayacak seviyede ileri destek hizmeti sunduklarını dile getiren Güney, "Öğrenci odaklı bir sistemimiz var. Eskiden var olan açıköğretim algısını tamamen yıktık. Açıköğretim sistemimiz örgün sisteminin çok daha önünde." diye konuştu.

Prof. Dr. Güney, verdikleri kaliteli eğitim sayesinde Türk Hava Yollarının (THY) açıköğretim öğrencilerini de mülakatlara davet edecek olmasından duyduğunu memnuniyeti dile getirdi.

"ÖĞRENMEYİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ"

Açıköğretim sisteminin sadece ders kitabı vermekle yetinmediğine işaret eden Güney, şunları kaydetti:

"Birçok farklı kaynaktan öğrenmeyi kolaylaştırıyoruz. Türkiye'nin her yerinde akademik danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Böylece yüz yüze eğitim imkanı sağlıyoruz. Kitapların yanında internet üzerinden online öğrenme imkanımız var. 7 gün 24 saat esasıyla çalışan etkileşim merkezimiz de bulunuyor.Açıköğretim sistemiyle her türlü soruya cevap bulabiliyorsunuz. 81 ilde 106 büromuz var. O bürolarda her konuda destek alabilirsiniz. Sosyal medya ve e-posta hesaplarından en güncel, en doğru bilgileri öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Kentlerde öğrencilerin buluşmaları etkinliği düzenliyoruz. Açıköğretimfakültesi yöneticileri, sanal ortamda eş zamanlı olarak yurt içi ve dışındaki açıköğretim sistemine dahil olan öğrencilerle buluşuyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sorular ve cevapları yayınlandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN