E- Veli Bilgilendirme sistemine girişi - TEOG Sonuçları

E- Veli Bilgilendirme sistemine girişi ve karne notu sorgulama ekranı gibi bilgilere bu başlık altından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce öğrenci E-okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş yapıyor. İşte E-okul Veli Bilgilendirme sistemine girişi ve sorgulama ekranı

Giriş Tarihi: 8.6.2016 18:29
E-okul Veli Bilgilendirme sistemine girişi - TEOG Sonuçları
E- Veli Bilgilendirme girişi sorgulama ekranı ile öğrenci notlarınızı kolaylıkla görebilirsiniz. TEOG sınav sonuçlarınında açıklanması ile birlikte binlerce öğrenci E-okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş yapıyor. E-okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş ekranına bu başlık altından ulaşmak mümkün. İşte E-okul Veli Bilgilendirme sistemine girişi ve sorgulama ekranı

(MEB) tarafından 2007 yılında kullanıma açılan e-okul yönetim projesi ile öğrenciler ve veliler eğitim ile ilgili bir çok işlemini gerçekleştirebiliyor. Özellikle veliler sınav sonuçları, devamsızlık durumları ve karne notu gibi bilgileri eokul üzerinden öğrenebiliyor. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı bitimine kısa süre kala sınav sonuçları ve karne notları da merak edilir oldu. Öğrenciler son sınavlarına girerken veliler de çocuklarının eğitim ile ilgili bilgilerini e-okul VBS üzerinden takip ediyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi vbs girişi yapmak ve karne notları açıklandığında sorgulamak için burada verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. İşte e-okul hakkında merak edilen bilgiler ve işlemler.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ

E-OKUL KARNE NOTLARI SORGULAMA

MEB E-OKUL NEDIR?

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır.

VELI BILGILENDIRME SISTEMI NEDIR?

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

MOBIL UYGULAMADA NELER VAR?
Türkiye'de örgün Eğitimde bulunan tüm çocukların velilerinin kullandığı sistemdir. Veliler Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının sonuna yaklaştığımız bu günlerde öğrenciler okullarda son sınavlarını oluyor. Veliler de öğrencilerin sınav sonuçlarını merak etmeye başladı. Aşağıda verdiğimiz bağlantılara tıklayarak e-okul girişi yapabilir ve sınav sonuçlarına erişim sağlayabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-okul Veli Bilgilendirme sistemine girişi - TEOG Sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN