Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG sonuçları açıklandı 2016 - Öğrenmek için tıklayın

TEOG sonuçları açıklandı. 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sonuçları açıklandı. Sınav sonuçları e- sistemi üzerinden giriş yapılarak öğrenilebilecek

Giriş Tarihi: 9.6.2016 10:42 Güncelleme Tarihi: 9.6.2016 10:47
TEOG sonuçları açıklandı 2016 - Öğrenmek için tıklayın

Yüzbinlerce orta öğrencisinin girdiği TEOG sınavının sonuçları açıklandı. TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler ve velileri e-okul'a girerek sonuçlara bakabilir.


SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

(MEB), 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, öğrenciler ve velileri, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak, öğrenebilecek. Sınav sonuçları ayrıca, yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek. Sınavlar, 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) hesaplamasında da kullanılacak.

TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

*Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.
*Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.
*Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.
*Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.
*Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.
*8' sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.
*Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

MEB TARAFINDAN YAPILAN TEOG SINAV SONUÇLARI DUYURUSU

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş yani TEOG sistemi kapsamında 27-28 Nisan 2016 ve 14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemleri 8 Haziran 2016 tarihinde tamamlanmıştır. Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) hesaplamasında da kullanılacaktır. E-okul sistemine işlenen sınav sonuçları, ayrıca yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecektir. Öğrenci ve velilerimiz, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG sonuçları açıklandı 2016 - Öğrenmek için tıklayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN