Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB'den o öğrenciler için flaş karar!

Milli Eğitim Bakanlığı, terör mağduru öğrencilerin devamsızlıklarının silinmesi kararı aldı.

Giriş Tarihi: 10.6.2016 14:41
MEB'den o öğrenciler için flaş karar!

Milli eğitim Bakanlığı (MEB), , Mardin, Hakkari ve 'ın bazı ilçelerinde terör olayları nedeniyle ikinci dönem a gidemeyen öğrencilerin devamsızlıklarının silinmesi, yaz tatilinde veya bir sonraki eğitim-öğretim yılında destekleme ve yetiştirme kurslarına alınmalarını kararlaştırdı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla illere gönderilen genelgeye göre, Diyarbakır Sur, Mardin Dargeçit, Derik ve Nusaybin ilçeleri, Hakkari Yüksekova ile Şırnak merkez, Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinde 2015-2016 ders yılı ikinci döneminde, okul ve kurumların zaman zaman kapalı olması, öğrencilerinin okula devam edememesi nedeniyle e-okulda puanı olup devamsızlık süresini aşan öğrencilerin durumu devamlı öğrenciler gibi sayılacak.

İkinci dönem bazı derslerden puanı olmayan öğrencilerin başarı durumları, birinci dönem puanına göre değerlendirilecek. Bu dönemde, eğitim ve öğretime devam edilemeyen yerlerdeki okul ve kurumlardaki öğrencilerin yıl sonu başarı durumları da birinci dönem ders puanlarına göre tespit edilecek.

Eğitim-öğretim yılının ikinci ders döneminde okula devam edemeyen öğrenciler yaz tatilinde veya bir sonraki eğitim-öğretim yılında destekleme ve yetiştirme kurslarına alınacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB'den o öğrenciler için flaş karar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN