Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÖL Lise sınav sonuçları MEB'den son dakika açıklaması geldi

Giriş Tarihi: 16.6.2016 11:03
AÖL Açık Lise sınav sonuçları MEB'den son dakika açıklaması geldi

AÖL Lise 3.dönem sınav sonuçları MEB tarafından erişime açıldı mı? Sınava giren adaylar bu soruyu sormaya başladı. AÖL Açık lise öğrencileri bu sınavın sonuçlarını aol.meb.gov.tr adresinden 4 Temmuz tarihinde üzerinden öğrenebilecek. Açık Öğretim Lisesi'nde yılda 3 sınav yapılıyor ve bu sınavlar sırasıyla, Ocak, Mayıs ve Temmuz ayında yapılıyor.

AÖL öğrenci giriş sistemi ile milyonlarca öğrenci AÖL 3.dönem sınav sonuçlarının lanmasını beklemekte. AÖL (Açık Lise) sınavları 11-12 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirildi. AÖL sınav sonuçlarının 4 temmuz Pazartesi günü http://aionet.meb.gov.tr/ogr_login.aspx adresinden açıklanacak. AÖL (Açık Lise) programını başarı ile bitirenlere Lise diploması verilmektedir. Bu lise diploması ile üniversiteler tarafından yapılan YÖS sınavlarına veya ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS sınavlarına katılabilir. Başarılı olmaları halinde Türkiye'de üniversitelerde okuyabilirler.

AÖL AÇIK LİSE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

11-12 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen Açık öğretim ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarının ne açıklanacağı araştırılmaya başlandı. 3. Dönem AÖL sınavının sonuçları 4 Temmuz 2016 tarihinde duyurulacak. Açık öğretim ortaokulu öğrencileri bu sınavın sonuçlarını http://aionet.meb.gov.tr/ogr_login.aspx internet adresinden TC. Kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ise http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden Öğrenci Numarası ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖL Açık Lise sınav sonuçları MEB'den son dakika açıklaması geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN