Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÖL 3. dönem sınav sonuçları landı

Giriş Tarihi: 30.6.2016 13:24
AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı öğretim lise ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri için gerçekleştirilen 3. dönem sınav sonuçları açıklandı. İşte AÖL öğrenci girişi ve sınav sonuçları hakkında detaylar...

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

AÖL SINAV SONUÇLARI

illi Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri için 11-12 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen 3. dönem sınav sonuçlarının 4 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. MEB'in bugün yaptığı duyuruya göre 3. dönem sınav sonuçları öğrencilerin bilgisine sunuldu.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NDE NASIL MEZUN OLURUM?

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER;

Diplomaları sonuçları açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine "İlgili Makama" yazısı alabilirsiniz.)

"Mezuniyet incelemesinde" olan öğrenciler çıkma belgesi alamazlar. Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencileriin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN