Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maarif Vakfı’na ilk bağış ’ten

Giriş Tarihi: 4.7.2016
Maarif Vakfı’na ilk bağış Öztürk’ten

Metro Holding Onursal Başkanı Galip , Gürcistan'ın Batum kentinde inşa ettirdiği Türk Koleji'ni, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek Maarif Vakfı'na bağışladı.

, koleji önceki gün düzenlenen törenle 'nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan ve Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Mehmet Ali Akdağ'a teslim etti. Öztürk, geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği bir dilekçede, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Batum'daki eğitim faaliyetlerine dikkat çekmiş; Cumhuriyeti'nin FETÖ'nün yurtdışı eğitim faaliyetlerine karşılık olarak uygulamaya alacağı Maarif Vakfı'na destek olacağına dair söz vermişti.

"FETÖ'NÜN İNDİRDİĞİ TÜRK BAYRAĞI YENİDEN DALGALANACAK"

Koleji inşa ettiren Öztürk, hem sözünü tuttu, hem de Maarif Vakfı'na okul bağışlayan ilk Türk vatandaşı oldu. Öztürk, "Bugün iki gururu birden yaşıyorum. Birincisi; FETÖ'nün indirdiği Türk bayrağı, yaptırdığım Türk Koleji'nde yeniden dalgalanacak, ikincisi sayın Cumhurbaşkanımız'a verdiğim sözü tuttum. Her ne kadar vatanımızdan ayrı düşmüş olsak da; her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maarif Vakfı’na ilk bağış Öztürk’ten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN