Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatih Üniversitesi’nden darbe girişimine tepki

Giriş Tarihi: 18.7.2016 17:11 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 17:30
Fatih Üniversitesi’nden darbe girişimine tepki

Haziran ayı başında kayyum atanan Fatih Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve öğrenciler ortak bir basın açıklaması yaptılar.

Fatih Üniversitesi Mütevelli Heyeti kalabalık bir öğrenci topluluğuyla birlikte cuma gecesi geçekleşen menfur ve mürtet kalkışmayı protesto ederek bir basın açıklaması yaptılar. Devlete ve Cumhurbaşkanı'na bağlılıklarını tekrar tekrar ifade eden üniversite yönetimi ve öğrenciler, üniversitelerini ve memleketlerini bu hainlere karşı sonuna kadar savunacaklarını beyan ettiler.

Mütevelli Heyeti Başkanı Vahdettin yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

"Bir grup ülke ve millet düşmanı çetesi tarafından millet iradesine karşı girişilen alçakça darbe teşebbüsünü kınıyoruz.

Milletimizin, iradesine sahip çıkmasını önemsiyoruz. Kalkınma, büyüme ve ilerlemeden rahatsız olan iç ve dış mihrakların tertip ve desteği ile meydana gelen bu hain teşebbüs, bizlerin ve milletimizin daha uyanık olmasını ihtar etmektedir.

Bu vesile ile milletimizin tercihlerine ve önem verdiği değerlere sahip çıktığımızı da ifade ediyoruz. Bu süreçte kendilerini feda ederek ülke kurtuluşuna gözünü kırpmadan katkı sağlayan ölümsüz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, kendilerine Allah'tan rahmet diliyoruz. Aile ve yakınlarının acısını paylaşıyoruz.

Dik duruş sergileyerek millet iradesi dışında asla eğilmeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza da en derin şükranlarımızı sunuyoruz ve haklı mücadelesinde daima destekçisi olduğumuzu ilan ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Üniversitesi’nden darbe girişimine tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN