Diş hekimliğinde gelecek var

OECD tarafından da geleceğin mesleği olarak belirlenen diş hekimliği için Kemerburgaz Üniversitesi Dekanı Sandallı “Buradan mezun olan öğrencinin işsizlik gibi bir problemi yoktur” diye konuştu

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Diş hekimliğinde gelecek var
2016 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Teşkilatı (OECD) gelecek yüzyılın meslekleri arasında diş hekimliğine de yer verdi. Diş hekimliğinin hiçbir yüzyılda kaybolmayacağını savunan ve giderek artan öneminden bahseden İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Sandallı, "Diş hekimliğinden mezun olan öğrencinin işsizlik gibi bir problemi yoktur" dedi.

HIZLI KARİYER İMKANI
Sandallı, diş hekimliğinin insan sağlığını ve yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik bir meslek olduğu için çok önemli bir konumda olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Ağız ve diş sağlığının vücudun diğer organlarını ne şekilde etkilediğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunun yanı sıra diş hekimlerinin hem kamu kuruluşlarında hem de özel sektörlerde düzenli çalışma saatleri ve kariyerleri vardır. Yani hem kolay iş bulma imkânına sahip bir meslek hem de size düzenli bir yaşam olanağı veriyor. Yaptığınız işin karşılığı olarak da toplumdaki ortalama seviyeye göre gayet iyi maaşlar alıyorsunuz. Bu şartlarla birlikte de her itibar görmüş bir meslek olarak karşımıza çıkıyor. Baktığımız zaman da üniversite öğrencilerinin tercihlerinde neden en çok diş hekimliğinin tercih edildiğini ve popüler olduğunu anlayabiliriz. Her zaman önü olan bir meslek olmasından dolayı diş hekimliğini tercih etmek gençlerimizin kariyerleri için çok önemlidir"

GELECEĞİN FAKÜLTESİ
"Büyük yatırımlar ve çok iyi bir alt yapıyla birlikte 21' değil 22'nci yüzyılın diş hekimliği fakültesini açıyoruz" diyen Sandallı, bu konuda çok iddialı olduklarını söyledi. Öğrencilerin ne istediğini çok iyi bildiklerini kaydeden Prof. Dr. Türker Sandallı, "Onlara küçük gruplar halinde, ezbere değil probleme dayalı diş hekimliğini öğretebilmek; öğrencilerimizi dişçi değil, diş doktoru yapabilmek ve aynı zamanda da uluslararası diş hekimliği piyasasında en iyi şekilde yetiştirebilmek için çok deneyimli bir akademik kadroyla yola çıkıyoruz. Diş hastanemizi de açıp bu sene 60 yerli, 15 yabancı kontenjanımızla birlikte çok iddialı bir şekilde eğitime başlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş hekimliğinde gelecek var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN