Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertelenen ehliyet sınavı tarihleri belli oldu

23 Temmuz'da yapılması planlanan Motorlu Taşıtlar sınavının yeni tarihi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı lama yayınladı. Buna göre MTSAS-3 ve MTSAS-4 sınavları birleştirilerek 27 Ağustos tarihinde yapılacak. Bu kapsamda; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00' de yapılacaktır.

Giriş Tarihi: 5.8.2016 12:00
Ertelenen ehliyet sınavı tarihleri belli oldu

Ehliyet sınavının tarihi değişti. MEB'ten son dakika ehliyet sınav tarihi laması geldi. MEB yaptığı açıklamada 23 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3) ile 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı FETÖ/PDY terör örgütü darbe kalkışması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir şeklinde açıklama yapıldı. Ehliyet sınav tarihi ve giriş yerleri ve belgelerini MEB'in resmi internet sitesi olan http://www.meb.gov.tr/meb_sinavindex.php? ya da haberimizin içerisinde bulunan linkten öğrenebilirler.

EHLİYET SINAV TARİHİ MEB'TEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

"Bakanlığımız Sistem Sınav Yönergesi kapsamında 23 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3) ile 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı FETÖ/PDY terör örgütü darbe kalkışması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Bu kapsamda; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00' de yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı'nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.

Ayrıca, üniversite sınavlarına girerek herhangi bir üniversiteyi kazanan açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinin kayıt hakları durumlarına göre saklı kalacaktır. Konuyla ilgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile gerekli görüşmeler yapılmış, dolayısıyla öğrenciler herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertelenen ehliyet sınavı tarihleri belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN