Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araştırmacı doktor olmak için Uluslararası Tıp okuyacaklar

LYS şampiyonları İbrahim Ethem Hamamcı ile Ömer Faruk Sevim, Nobel ödüllü Aziz Sancar’ın yolunu tercih etti. İki genç Medipol Üniversitesi’nde Uluslararası Tıp okuyacak

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Araştırmacı doktor olmak için Uluslararası Tıp okuyacaklar
2016 Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) şampiyonları Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın yolundan gitmeye karar verdi. LYS birincisi Malatyalı İbrahim Ethem Hamamcı ile ikincisi İzmirli Ömer Faruk Sevim, Nobelli Aziz Sancar gibi araştırmacı doktor olmak için uluslararası tıp fakültesini seçti. Medipol Üniversitesi'nde tam burslu okuyacak iki gencin en büyük hayali tıpkı Sancar gibi araştırmacı doktorluk yapmak. 'de klinik hekimliğin artık belli bir noktaya geldiğini söyleyen Hamamcı "Dünyada artık hastaya değil hastalıklara çözümler aranıyor. Ben de bu yüzden tıpın araştırma tarafına yoğunlaşmak istiyorum" dedi.

'BİLİM İNSANI OLACAĞIM'
Bilim insanı olmayı hedeflediğini belirten Sevim ise "Sınava hazırlanırken hedefimi yüksek tuttum. Saf ve temiz bir niyetle çabalayınca başaramayacağınız hiçbir şey yok. Tabii son sene sosyal hayattan da biraz ödün vermek gerekiyor" diye konuştu. Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın da tıp alanında Türkiye'deki üniversitelerin Avrupa'nın çok önünde olduğunu belirterek "Ancak araştırmada geriyiz. Biz de böyle bir vizyon belirledik. Araştırmacı doktorlar yetiştirmek için çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araştırmacı doktor olmak için Uluslararası Tıp okuyacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN