Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyayla rekabet dönemi

Son 10 yılda eğitime 5 milyar TL’lik yatırım yapan İAÜ yeni dönemde dünyayla rekabet edecek tıp fakültesini hizmete sokacak. 350 yatak kapasiteli fakülte son teknoloji cihazlarıyla donatıldı

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Dünyayla rekabet dönemi
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın 15 Temmuz gecesinde Türk milletinin birlik ve beraberlik bilincinin yeniden canlandığını belirterek "Bu olay demokraside, iç ve dış siyasette, ekonomide, teknolojide, eğitimde kısacası hayatın her alanında bir milat olarak benimsendi. Biz İAÜ olarak 2003'ten bu yana yaptığımız ve yapmakta olduğumuz yatırımlara yeni bir heyecanla devam ediyoruz. Son 10 yılda yapmış olduğumuz yaklaşık 5 milyar TL'lik yatırım ülkemize olan güvenin bir göstergesidir. 8 bin metrekare ile başladığımız eğitim alanlarımız bugün 450 bin metrekarelik fiziki alana ulaşmıştır. Bunu daha da geliştireceğiz. 350 yatak kapasiteli tıp fakültesi hastanemiz dünyanın en yeni teknolojileriyle donatmak üzere hizmete hazırlandı. Bu ülkemiz ve milletimiz için de önemli bir yatırımdır" dedi. Aydın yeni dönemdeki eğitim yatırımlarını şöyle özetledi:

KAMUYA HİZMET:
Mühendislik fakültesi laboratuvarlarımızı öğrencilerimize ve sektörün hizmetine sunacağız. İnşaat alanında çok önemli çalışmalarımız var. Bunlar da kamunun hizmetine ve 'nin inşaat sektörüne sunulacak. Sağlık alanında rehabilitasyon merkezlerimizle önemli aşamalar kaydettik. Belki de 'deki üniversiteler arasında en modern ve hizmete en uygun bilgi merkezini açarak 7/24 öğrencilerimizin ve kamunun hizmetine sunduk.

YERLİ TEKNOLOJİ:
Örneğini Silikon Vadisi'nden aldığımız bir teknoloji geliştirme merkezini en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Diş hekimliği fakültemiz uluslararası akreditasyon belgesi almış ve öğrencilerimize daha iyi eğitim, halkımıza da daha kaliteli sağlık hizmeti verme olanağı sunmuştur. Özellikle Prof. Dr. Aziz Sancar Teknoloji Merkezi ile Ar-Ge çalışmalarımızı ön plana çıkararak teknolojisini kendi üreten bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerleyecek ve bu merkezde toplum yararına sunulacak her türlü hizmeti vermeye çalışacağız.

DEMOKRASİ MÜFREDATI:
15 Temmuz üniversite olarak entelektüel bir birey yetiştirmemizin önemini de ortaya koymuştur. Üniversitemiz bu süreçten sonra entelektüel seviyesi yanında demokrasi bilinci yüksek, vatan, bayrak, millet sevgisi derin, tarih bilinci köklü bireyler yetiştirmeye daha da önem gösterecektir. Bunu hemen hemen her gün dünyanın dört bir yanından gelmiş akademisyen, bilim adamı, siyaset adamı, kültür adamlarının vereceği konferanslarla, katılacakları panellerle gerçekleştireceğiz. Ayrıca müfredatımıza ortak kültür, ortak vatan, ortak bayrak, tek millet ve demokrasi bilincini kökleştirecek dersler koyacağız.

DÜNYAYA AÇILACAĞIZ
Üniversitemiz sadece değil, dünya için de eleman yetiştirmektedir. Bu durum 15 Temmuz'dan sonra daha çok anlam kazandı. Biz de yatırımlarımızı ona göre yönlendireceğiz. Bugün dünyada 500'ün üzerinde üniversite ile ortak programlar hazırlamaktayız. Dünyanın önemli kültür merkezlerinde ve üniversitelerinde açacağımız eğitim sergileri, bilim gösteri ve konferanslarıyla bütün dünyada Türkiye'nin verdiği demokrasi imtihanını ve demokrasiyi yükselttiği noktayı anlatmaya çalışacağız.

NOBEL'E ADAY
Yaptığımız bir önemli hareket de Türk halkını demokrasi adına verdiği büyük mücadeleyi taçlandırmak üzere Nobel Barış Ödülü'ne aday göstermek oldu. Milletimizi ve dünyayı bu hareketi desteklemeye de davet ediyoruz. 15 Temmuz'dan sonra fitillenen yeni Türkiye'nin hizmetinde olacağız ve kurumlarımızı Türkiye'nin geleceği olan gençlerimize bu amaçla sunacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyayla rekabet dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN