Ülkede yeni bir seferberlik dönemi başlıyor

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Ülkede yeni bir seferberlik dönemi başlıyor
Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Uysal, 'nin demokrasi ve milli beraberlikte olduğu kadar ekonomide de dünyaya gücünü kanıtladığını ve için yeni bir seferberlik dönemi başladığını söyledi. Uysal, "Darbe girişimini püskürten , ekonomide de gücünü dünyaya kanıtladı. Piyasalar hızla toparlandı, güçlü temelleri olan ekonomi, ağır sarsıntıyı en az zararla atlatmayı başardı. Hükümet açıkladığı teşviklerle iş dünyasında normalleşmenin önünü açtı" dedi.

FRENE BASMADAN DEVAM
Artık sıranın hız kesmeden büyümeye devam etmesi gereken yatırımlara geldiğini vurgulayan Uysal "Yeni Türkiye, hızını kesmeyen büyük Türkiye. Önümüzdeki süreç iş dünyasının da gerçek gücünü ortaya koyma dönemi olacak. Yatırımların frene basmadan devam edeceği, üretimin çarklarının her zamankinden daha hızlı döneceği, istihdamın ve ihracatın artacağı yeni bir seferberlik dönemi başlıyor. Şüphesiz, perakendeden inşaata, sağlıktan turizme, eğitimden teknolojiye ve finansa kadar bütün sektörlerin ekonomiye katkıları olacaktır. Milli birlik ve beraberlik havası yatırımlarla sürecektir. İş dünyasının oyuncuları yeni Türkiye'nin kalkınma hamlesine büyük katkılar sağlayacaktır. Tüm bunlar da demokrasi nöbetlerinin devam hamleleri olarak ülkemizin tökezlemesini isteyen iç ve dış unsurlara ikinci püskürtmeyi yaşatacaktır" diye konuştu.

YÖK'E DESTEK OLMALIYIZ
Darbe girişimi sonrası yükseköğretimde meydana gelen değişimlere de değinen Uysal, "Şimdi bize düşen görev, öğrenci dostu bir yaklaşım ile YÖK kararlarını desteklemek ve gerek maddi gerekse meydana çıkabilecek ekstra bürokratik iş yükünden yüksünmeden ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için çalışmaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkede yeni bir seferberlik dönemi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN