Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tıp’ta girişimcilik dönemi

İSÜ’de sağlık alanındaki girişimci projeler desteklenecek. Öğrencilerin projelerine finansal destek sağlanacak. Mezunlar grubun hastanelerinde istihdam edilecek

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Tıp’ta girişimcilik dönemi

Türkiye genelinde 27 hastaneyle hizmet veren MLPCare Grubu'nun bünyesinde kurulan İstinye Üniversitesi (İSÜ) bu yıl eğitim-öğretime başlıyor. Üniversite ilk yılında toplam 660 öğrenciye kapılarını açtı. Özellikle tıp alanında yükseköğretimde birçok ilke imza atmayı hedefleyen İSÜ'nün Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu "Girişimcilik çok önem verdiğimiz bir konu. Şu anda Türkiye'de sağlık alanında, girişimcilik konusunda çalışan bir üniversite yok. Biz bu konuda da önemli çalışmalar yapıyoruz. Üniversite olarak öğrencilerimizin projelerini finansal açıdan da destekleyeceğiz. Öğrencilerimiz bu şekilde patentler alabilecek ya da geliştirecekleri faydalı modelleri ticarileştirme imkânı bulacak" dedi.

BAŞARILI ÖĞRENCİYE İŞ İMKÂNI
Hedeflerini SABAH'a anlatan Bulu "Öğrenciler okurken diğer taraftan çalışabilecek. Grup hastanelerinde, üniversitede veya kütüphanede çalışma imkânı sunulacak. Hemşirelik ve ebelik mezunları grubun hastanelerinde istihdam edilecek. Diploma not ortalaması 3 ve üzerinde olan diğer bölüm mezunlarına da üniversitenin kendisi iş bulacak" diye konuştu.

4 BÜYÜK LABORATUVAR KURULUYOR
Akademik kadrosuna yurtdışından da önemli isimleri katan İstinye Üniversitesi'nde bir öğrenciye birden fazla hoca düşüyor. Araştırma merkezleriyle de iddialı bir çıkış yaptıklarını belirten Bulu "Üniversitemizde kök hücre ve doku mühendisliği, moleküler kanser, nörolojik bilimler ile üç boyutlu tıbbi ve endüstriyel tasarım araştırma ve uygulama merkezleri olmak üzere Türkiye'nin en önemli araştırma laboratuvarları kuruluyor. Böylece öğrencilerimize gelişmiş araştırma laboratuvarları ile ilk günden araştırmanın içerisinde yer alma imkânını sunuyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tıp’ta girişimcilik dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN