Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz derslerine yıl boyunca devam

Giriş Tarihi: 23.9.2016
15 Temmuz derslerine yıl boyunca devam

lardaki 15 Temmuz etkinlikleri devam edecek. Öğrenciler şehit aileleri ve gazilere ziyarette bulunacak. Olayların yaşandığı mekânlara geziler düzenlenecek

2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk dersi olan 15 Temmuz çok çeşitli etkinliklerle yıl boyunca işlenmeye devam edecek. Demokrasiye sahip çıkmak adına dünya tarihinde bir ilke imza atılarak verilen mücadelenin sürekli hafızlarda kalması ve gelecek nesillere aktarılması için larda özel çalışmalar yapılacak. Bu kapsamda öğrenciler kendi şehirlerindeki şehit aileleri ve gazileri de ziyaret edecek.

VELİLER DE KATILACAK
Yıl boyunca "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konulu röportaj, sinevizyon gösterileri ve Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayımlanacak anma programları da öğrencilerin yanı sıra velilere de izlettirilecek. "Öğrenci Gözüyle 15 Temmuz" konulu çeşitli dallarda yarışmalar düzenlenecek. 15 Temmuz içerikli etkinliklerin bir kısmı da sınıf dışında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda her okul uygun alanlara ağaç dikerek "Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı" oluşturacak. Öğrencilerin seviyelerine göre çeşitli geziler de düzenlenecek. 15 Temmuz si gerçekleştirilen darbe girişiminin izlerini taşıyan yerlere ziyaretler yapılacak.

GAZİLERE ZİYARET
Okullarda düzenlenecek en önemli etkinliklerden biri de 15 Temmuz gecesinde şehit olanların aileleri ile gazilerle buluşma olacak. O gece askerin namlusuna bedeniyle karşı duran gaziler okullara davet edilecek. Gaziler duygu ve düşüncelerini öğrencilerle paylaşacak. öğrenciler öğretmenleriyle birlikte kendi şehirlerindeki şehir ailelerine ve gazilere ziyarete gidecek.

MÜFREDAT YENİLENECEK
girişiminin ardından okullardaki müfredat da yenilenecek. Gelecek yıl eğitim öğretime sunulacak müfredatta bilgi ağırlıklı, ağır içerikler çıkarılarak içerik hafifletilmesine gidilecek. İçerikler yeni bir tasnifle yapılacak. En önemlisi de 15 Temmuz gibi olayların yeniden yaşanmasını engelleyecek, Türkiye'nin coğrafyasının, tarihinin ve değerlerinin verildiği yeni bir içerik ile hazırlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz derslerine yıl boyunca devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN