Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükseköğretim kurumlarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete'de!

Yükseköğretim Kurumlarında Danışma Kurulu Oluşturulmasına İlkin Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Giriş Tarihi: 8.10.2016 01:44
Yükseköğretim kurumlarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete'de!
Yükseköğretim kurumlarının dünyası ve diğer paydaşlarla ilişkilerini geliştirmek amacıyla danışma kurulları oluşturulabilmesine imkan ve fırsat sağlamak amacıyla hazırlanan yönetmelik, bu kurumların her alanda iş dünyası, kurum ve kuruluşlarla ve diğer paydaşlarla iş birliği yapması ve ilişkileri geliştirmesine ilişkin danışma kurullarının oluşturulması ve işleyişine ilişkin esasları içeriyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 44. maddesinin f fıkrası uyarınca hazırlanan yönetmeliğe göre, yükseköğretim kurumları eğitim öğretim ve araştırma süreçleri öncelikli olmak üzere ilgili birim, bölüm ve programlara görüş ve öneri bildirmek üzere iş gücü piyasası temsilcileri ile diğer paydaşların da yer alacağı danışma kurullarını, senato kararı ile oluşturabilecek.

Kuruluş ve işleyiş esasları senatolar tarafından belirlenecek olan söz konusu danışma kurulları, gerekli görülmesi halinde yine senatolar tarafından kaldırılabilecek.

Yönetmelik, danışma kurulları ve faaliyetlerine ilişkin her yılın sonunda Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) bilgi verilmesini öngörüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükseköğretim kurumlarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete'de!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN