BAU Global DC'deki üçüncü öğrenci yurdunu hizmete açtı

Giriş Tarihi: 11.10.2016 15:15
BAU Global Washington DC'deki üçüncü öğrenci yurdunu hizmete açtı

BAU Global bünyesinde 2013 yılında D.C.'de kurulan BAU International Washington D.C. Üniversitesi, başkentindeki üçüncü öğrenci yurdunu 7 Ekim Cuma günü törenle hizmete açtı.

BAU Global çatısı altında 'nin başkenti D.C.'de üç yıldan bu yana faaliyet gösteren BAU International Üniversitesi, açılışını gerçekleştirdiği yeni öğrenci yurdu ile toplam kapasitesini 250'ye çıkardı. Saray'a birkaç kilometre mesafede Washington D.C.'nin merkezinde yer alan yeni yurt binası, rahat ulaşımı ve çevresinde bulunan sosyal imkanlarıyla öğrencilere güvenli ve keyifli bir barınma imkanı sunuyor.

Modern bir tasarım anlayışıyla döşenmiş 250 kapasiteli öğrenci yurdunun açılışında konuşan BAU Global Başkanı Enver Yücel, dünya ölçeğindeki eğitim yatırımlarını sürdüreceklerini belirterek, BAU'nun ABD'deki yurt kapasitesini 5 yıl içinde 1000'e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Salih Çelik'in de katıldığı açılış töreninde BAU Global Üniversitesi öğretim üyeleri ve idari personeliyle öğrenciler de hazır bulundu.

BAU Global, ABD ile birlikte aralarında Almanya, Kanada, Gürcistan ve İtalya'nın da olduğu pek çok ülkede eğitim kurumlarını bünyesinde bulunduruyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAU Global Washington DC'deki üçüncü öğrenci yurdunu hizmete açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN