KPSS önlisans sınav sonuçları! Ne zaman açıklanacak?

Binlerce adayın geçtiğimiz haftalarda katılım sağladığı KPSS önlisan sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS önlisans sonuçları açıklanıyor mu? Adayların büyük umutlarla beklediği bu sınav ile ilgili tüm detaylara bu başlık altından ulaşabilirsiniz. KPSS önlisans sonuçları açıklandığı an bu sayfada olacak.

Giriş Tarihi: 2.11.2016 21:11 Güncelleme Tarihi: 3.11.2016 00:10
KPSS önlisans sınav sonuçları! Ne zaman açıklanacak?
Binlerce vatadaşın büyük umutlarla beklediği KPSS önlisans sınavı geride kaldı. Şimdi ise gözler 2016 KPSS önlisans sonuçlarına çevrildi. KPSS önlisans sınav sonuçları heyecan içinde beklenmeye devam ediyor. PekiKPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS önlisans sınav sonuçları açıklandı mı? Binlerce vatandaşın merakla beklediği soruların cevabı için doğru adrestesiniz. İşte KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı ve diğer tüm detaylar...

KPSS ÖNLİSANS SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

KPSS Önlisans sonuçları her zaman olduğu gibi ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden öğrenilebilecek. Sonuçları öğrenebilmek için adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapması gerekiyor.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN?

Sınava girecek olan Ortaöğretm (Lise) adayları sınav saatini ve tarihini merak etmeye başladı. ÖSYM konu hakkında son dakika açıklaması yaparken sınav tarihi Kasım ayına ertelendi. Buna göre yapılan son düzenleme ile birlikte sınav günü 20 Kasım 2016 Pazar gününe alındı. Sınav saati ise 10:00'da başlayacak ve adaylar 120 sorudan oluşan soruları 2 saat içinde çözmeye çalışacak.

KPSS ÖNLİSANS GEÇERLİ SAYILMASI İÇİN GEREKENLER

Adayın;

· Sınava, atandığı salonda girmesi,

· Sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,

· Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,

· Cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,

· Soru kitapçığı ile cevap kâğıdına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,

· Sınav sonunda soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine

· Teslim etmesi,

· Salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

KPSS ORTAÖĞRETİM LİSE MEMURLUK SINAVI NE ZAMAN?

KPSS ÖNLİSANS DEĞERLENDİRİLMESİ

Sınavda yer alan her ders kategorisi kendi içerisinde değerlendirilecektir. Doğru cevap sayısından yanlış sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar hesaplanacaktır. Bu puanlara etki eden standart sapma ve ortalama alınarak standart puanlar hesaplanacaktır. KPSS puanları hesaplanırken genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden elde edilen standart puanlar kullanılacaktır. Genel yetenek ve genel kültür testlerinin KPSS puanları içerisindeki ağırlığı 0,5 olmaktadır. Bu testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Ağırlıklı standart puanın hesaplanabilmesi için adayın söz konusu hesaplamasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra ÖSYM tarafından geçersiz sayılan bir soru olduğu takdirde tüm adaylar için bu soru doğru cevaplanmış kabul edilecektir. Sınava giren adayların ağırlıklı standart puanı kullanılarak KPSSP93 puanları hesaplanacaktır. B gurubu kadrolara yerleştirmeler ise ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılmaktadır.

Sınavını tamamlamış olan adayların, cevap kağıdını ve soru kitapçığını salondaki görevlilere teslim etmesi gerekmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı sıra üzerinde bırakılan evraklar geçersiz sayılacaktır. Bu durumdan adayın kendisi sorumlu tutulacaktır. Sınav giriş belgesi, cevap kağıdı ve soru kitapçığının sınav görevlisine teslim edilmesi tamamen adayın kendisine ait bir sorumluluktur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS önlisans sınav sonuçları! Ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN