2016 KPSS Ortaöğretim sınavına kaç kişi başvurdu?

Milyonlarca insanın heyecanla beklediği KPSS Ortaöğretim sınavına sayılı günler kaldı. Adayların son hazırlıkları sürüyor. Peki 2016 KPSS Ortaöğretim sınavına kaç kişi başvurdu? Sınava girecek adayların aklına takılan en önemli sorulardan biriside bu oldu. İşte KPSS Ortaöğretim sınavına kaç kişi başvurdu? sorusunun cevabı...

Giriş Tarihi: 17.11.2016 22:41
2016 KPSS Ortaöğretim sınavına kaç kişi başvurdu?

Milyonlarca insanın merakla beklediği 2016 KPSS Ortaöğretim sınavına sayılı günler kala adayların son hazırlıkları devam ediyor. 20 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan 2016 KPSS Ortaöğretim sınavına kaç kişi başvurdu. Bu sorunun cevabını bu başlık altından bulabilirsiniz. İşte 2016 KPSS Ortaöğretim sınavına kaç kişi başvurdu sorusunun cevabı...

?2016 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVINA KAÇ KİŞİ BAŞVURDU?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS ortaöğretim düzeyinde sınav Türkiye'de şimdiye kadar yapılan en kalabalık sınav olacak.

20 Kasım'da yapılacak KPSS ortaöğretim sınavıiçin 3 milyon 500 bin kişi başvuru yaptı.

2016'da bugüne kadar yapılan 53 sınava 10 milyon 500 bin kişi girdi. Yıl sonuna kadar 12 sınav daha var. Sınavlara giren toplam katılımcı sayısı 14 milyon 500 bine ulaşacak.

KPSS GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim'e girecek adaylar, sınava giriş belgelerine ÖSYM'nin internet adresinden ulaşabilecek.

ÖSYM'den yapılan duyuruya göre, 20 Kasım 2016 tarihinde saat 10.00'da uygulanacak 2016 KPSS-Ortaöğretim'e başvuran adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemi tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren "Sınava Giriş Belgesi"ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek.

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK? (ORTAÖĞRETİM DÜZEYİ)

(KPSS) ortaöğretim düzeyinde sınav tarihlerinde değişikliğe gidildi.

ÖSYM'den sınav tarihleri ile ilgili değişikliğe gidildiği belirtilerek,
23 Ekim 2016 tarihinde yapılacağı duyurulan Kamu Personel Seçme Sınavının (2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi), 20 Kasım 2016 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir" açıklamasında bulunuldu.

KPSS SAATİNDE DEĞİŞİKLİK

ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.

KPSS ÖNLİSANSTA TERCİH ZAMANI

KPSS sonuçlarını öğrenen adaylar için tercih süreci başladı. ÖSYM resmi sitesinde KPSS önlisans tercik kılavuzunu yayınladı.

Ancak tercihlerin hangi tarihte başlayacağı kesin olarak açıklanmadı. Tercihlerin önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

SINAV MERKEZLERİ

ÖSYM gerektiğinde, sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak listede yazılı sınav merkezlerine ek olarak yeni sınav merkezleri açabilir veya listede yazılı sınav merkezlerinden bazılarını iptal edebilir.

Kapasitesi dolmuş veya iptal edilmiş sınav merkezlerini isteyen adayların, sınava başvurusunu tamamladığı tarih de dikkate alınarak (sınava son başvuru gününde başvuran adaylardan başlamak üzere) belirlenecek bir kısmı, kapasitesi dolmamış diğer sınav merkezlerine atanır. Böyle durumlarda adayın sınava gireceği yeri saptama yetkisi ÖSYM'ye aittir.

ÖSYM gerekli olduğu hâllerde adayı tercih ettiği sınav merkezlerinden farklı bir sınav merkezine atayabilir. Başvurusunu yapan aday, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav merkezi değişikliği yapabilecektir.

ÖSYM, adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden adres bilgilerini
kontrol etme hakkını saklı tutar. Yanlış beyanda bulunan adaylar ÖSYM tarafından belirlenecek sınav merkezlerine atanabilecektir Sınava girmek istediği merkezi yazmayan adaylar, ÖSYM tarafından herhangi bir sınav merkezine atanırlar.

Adayların atandıkları sınav merkezleri değiştirilemez. Başvuran aday sayısının 1000'den az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016 KPSS Ortaöğretim sınavına kaç kişi başvurdu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN