Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oxford ayağımıza geliyor

Dünyanın en prestijli üniversitelerinden Oxford 2017’den itibaren ücretsiz online dersler verecek. İktisat derslerinin yer alacağı platformdan sadece öğrenciler değil, işadamları da yararlanabilecek

Giriş Tarihi: 17.11.2016
Oxford ayağımıza geliyor
Başta İktisat ve ekonomi öğrencileri olmak üzere isteyen herkes artık Oxfordlu olabilecek. Dünyanın en prestijli üniversitelerinin başında gelen Oxford Üniversitesi 2017'den itibaren uzaktan eğitime başlıyor. İktisat ve ekonomi alanında verilecek online dersler tamamen ücretsiz olacak. MIT, Harvard ve Berkeley gibi ABD'nin ünlü üniversiteleri tarafından bir süredir uygulanan sistemin benzeri Oxford tarafından da hayata geçirilecek. Bunun için tıpkı üniversite eğitimi alırcasına takip edebilecek bir platform olan edX'le anlaşma yapıldı. Sisteme kayıt olan herkes Oxford'un profesörlerinden ders dinleyebilecek.

HERKESE AÇIK OLACAK
Online derslerde ekonomiyle ilgili video konferansların yanı sıra grup çalışmaları karşılaştırmalı analizler de yapılacak. Öğrenci interaktif olarak aktivitelere katılacak. Şubat 2017'de başlayacak online dersler üniversitenin akademisyenleri tarafından Oxford sınıflarının ötesinde bilgiye erişimi genişletmenin en etkili yolu olarak tanımlanıyor. Derslere öğrencilerin dışında iş adamları, hükümet yetkilileri ve STÖ temsilcileri de katılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oxford ayağımıza geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN