KPSS soru ve cevapları yayınlandı

Giriş Tarihi: 20.11.2016 13:58 Güncelleme Tarihi: 20.11.2016 14:35
KPSS soru ve cevapları yayınlandı

KPSS heyecanı... Ortaöğretim mezunları için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün gerçekleşti. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen, KPSS'nin ortaöğretim mezunlarına yönelik oturumu, 176 sınav merkezinde ve 12 bin 398 binada saat 10.00'da başladı. KPSS'ye 3.5 milyon aday katılıyor. Bu bir rekor... Adaylara trafik uyarısı yapıldı. KPSS'de çıkan soru ve cevaplar ÖSYM'nin resmi sitesinde yayınlandı

KPSS Ortaöğretim oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurdu. Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi. Kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların, sınavın başlama saatinden bir saat önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulunması uyarısı yapılmıştı.

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı.

KPSS SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI

Bugün yaklaşık 3 buçuk milyon adayın girdiği KPSS soru ve cevapları OSYM'nin resmi sitesinde yayınlandı

SORU VE CEVAPLARINIZI KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK TUTULDU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sınavının yapılacağı 20 Kasım Pazar günü, nüfus müdürlüklerinin açık olacağını bildirilmişti.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 20 Kasım 2016'da uygulanacak 2016-KPSS Ortaöğretim sınavına, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, soğuk damga ya da fotoğraf bulunmadığı için kabul edilemeyecek durumdaki adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce il ve ilçe nüfus müdürlükleri, sınav günü 07.00-10.15 saatleri arasında açık olacak' denilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS soru ve cevapları yayınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN