Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MSÜ’de 10 enstitü kurulacak

2017’de eğitime başlayacak bünyesinde harp okullarının yanı sıra askeri alanlarda da araştırmalar yapacak 10 enstitü kurulacak

Giriş Tarihi: 30.11.2016
MSÜ’de 10 enstitü kurulacak

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yle kurulmasına karar verilen askeri alanlarda da araştırma yapacak. Bu kapsamda üniversite bünyesinde toplam 10 enstitü yer alacak. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımanan Bakanlar Kurulu kararına göre Milli Savunma Üniversitesi'nin teşkilat yapısı belli oldu. Üniversitede rektörlüğe bağlı kara, hava ve deniz harp okulları olacak. Ayrıca kara astsubay meslek yüksekokulu, deniz astsubay meslek yüksekokulu, hava astsubay meslek yüksekokulu ve bando astsubay meslek yüksekokulları da üniversite bünyesinde eğitim faaliyetleri yapacak. Üniversitede rektör, yönetim kurulu, senato ve yüksek danışma kurulu akademik yönetim organları olacak.

UZAY TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRILACAK
Milli Suvunma Üniversitesi'nde kara harp, deniz harp, Atatürk stratejik araştırmalar, Alparslan savunma bilimleri, Barbaros deniz bilimleri ve mühendisliği, Hezarfen havacılık ve , milli savunma ve güvenlik ile Fatih harp tarihi araştırmaları olmak üzere toplam 10 enstitü yer alacak. Harp okullarına alımlar Şubat 2017'de başlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MSÜ’de 10 enstitü kurulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN